روی خط خبر

لیست خبرهای برگرفته از سایت نصف جهان nesfejahan

تعداد کل خبرها از سایت نصف جهان nesfejahan 6369 می باشد

عوامل خطر سکته مغزی در زنان

براساس گزارش انجمن قلب آمریکا از هر پنج زن، یک نفر از علائم هشداردهنده سکته آگاهی ندارد. این در حالی است که نرخ مرگ و میر زنان بر اثر سکته دوبرابر نرخ مرگ و میر بر اثر سرطان سینه است.

نور آفتاب چه بر سر مواد‌ غذایی می‌آورد؟

تمام مواد غذایی در حین تولید، فرآوری، بسته بندی، نگهداری، حمل و نقل و بویژه هنگام فروش تحت تاثیر نور قرار می گیرند. در بسیاری از مواد غذایی نور واکنش های مخربی را آغاز کرده که اصطلاحا تجزیه نوری نامیده می شوند.

کنه ها را له نکنید!

کنه ها عامل شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دام ها است که در زمان گرم بودن هوا بیشترین فعالیت را دارند، و از اواخر فروردین تا اوایل پاییز بیشترین میزان شیوع را دارد.

اعتیاد به بازی های ویدئویی اختلال در سلامت روانی است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعتیاد شدید به بازی های ویدئویی را به عنوان یکی از اختلالات سلامت روانی طبقه بندی کرد و آن را به ویرایش یازدهم کتاب 'طبقه بندی بین المللی بیماری ها' اضافه کرد.

چگونه جلوی پرخوری را بگیریم؟

برای آن هایی که هوس خوردن غذاهای شیرین دارند، عبارت «بدون قند» ممکن است راه حل خوبی به نظر برسد اما تحقیقات نشان داده این جور مواد غذایی مشکل را بدتر می کنند. وقتی شما چیزی می خورید که مزه شیرین دارد، بدنتان انتظار دارد کالری دریافت کند و اگر کالری در کار نباشد اشتهای شما راضی نمی شود. بنابراین شما را به دنبال کالری می فرستدهمین دو ساعت پیش ناهار مفصلی خوردید اما حالا بازهم میل دارید غذایی بخورید! چرا این قدر زود؟ شکی نیست که پرخوری و نداشتن فعالیت بدنی باعث چاقی می شود اما واقعاً چه چیزی باعث م...

مصرف نعنا ایجاد سنگ کلیه را سخت میکند

یک متخصص کلیه گفت: کرفس حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات شناخته شده برای افزایش تولید ادرار است؛ اضافه کردن کرفس به وعده های غذایی به طور منظم می تواند به کاهش احتمال ابتلا به سنگ کلیه کمک کند.

آسیب‌های عینک‌های آفتابی تقلبی را بشناسیم

اهمیت عینک های آفتابی در فصل تابستان بر کسی پوشیده نیست اما اغلب مردم نمی دانند چه نوع عینک آفتابی برای این فصل مناسب است یا استفاده از عینک های تقلبی می تواند چه پیامدهای جبران ناپذیری به چشمان وارد کند.

منبع خبرها سایت نصف جهان nesfejahan می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت نصف جهان 6369 می باشد.

اخبار گوناگون