روی خط خبر

لیست خبرهای برگرفته از سایت نصف جهان nesfejahan

تعداد کل خبرها از سایت نصف جهان nesfejahan 4637 می باشد

بیماران تیروییدی این آزمایشات را انجام ندهند

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: این سازمان در سال ۹۷ حدود ۴۰ میلیارد تومان بابت آزمایش های تیرویید پرداخت کرده و بررسی های انجام شده نشان می دهد بسیاری از این آزمایش ها برای بیماران غیرضروری است. حنان حاجی محمودی درباره هزینه آزمایش های تیرویید افزود: بیشترین هزینه آزمایش های سازمان مربوط به آزمایش های تیروییدی از جمله TSH، T۴ و T۳ است. این در حالی است که جواب اکثر آزمایش ها طبیعی بوده و بسیاری از آن ها در فواصل کم و به صورت متعدد برای بیمار تکرار شده اند.وی ادامه داد: بر ا...

ترک سیگار خطر سرطان مثانه در زنان را کاهش می دهد

به گفته محققان، بیشترین میزان کاهش خطر سرطان مثانه در 10 سال اول ترک سیگار مشاهده می شود و در سال های بعد روند این کاهش، کمی کمتر می شود.«یوئی یائو لی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «سیگار کشیدن فاکتور پرخطر بسیار مهمی برای سرطان مثانه است. درحالیکه سرطان مثانه در مردان شیوع بیشتری دارد، اما پیامدهای آن برای زنان به مراتب بدتر است.»وی در ادامه می افزاید: «مطالعه ما بر اهمیت پیشگیری اولیه (عدم استعمال سیگار از ابتدا) و پیشگیری ثانویه (ترک سیگار) در پیشگیری از سرطان مثانه در بین زنان یائ...

درمان‌های خانگی برای تسکین کمردرد

کمردرد یکی از رایج ترین شکایاتی است که بیماران را به مطب پزشکان می کشاند. اگرچه در صورت درد شدید همیشه باید به پزشک مراجعه کنید؛ اما می توانید یاد بگیرید که چگونه درد کمر را به طور طبیعی با روش هایی چون ماساژ، مواد غذایی ضدالتهاب، ورزش های کششی و... تسکین دهید.

استرس بالا از عوامل ایجاد اختلال جنسی در مردان

سرپرست کلینیک سلامت جنسی مرکز درمان ناباروری ابن سینا، گفت: عدم تطبیق میل جنسی بین زوجین، مشکل نسبتاً شایعی است که در صورت شدت و تداوم می تواند موجب بروز تنش هایی بین زوجین گردد.

دروغ‌هایی که در مورد مصرف ویتامین‌ها شنیده‌اید

پشت ویترین داروخانه ها، پُر است از جعبه های رنگارنگ مولتی ویتامین و داروهای به ظاهر بی ضرری که برای خریدنشان جیب تان را خالی می کنید. اگر شما هم هر ماه بخشی از درآمدتان را صرف خرید مولتی ویتامین ها می کنید، بهتر است این چند خط را بخوانید.

کاهش وزن ناگهانی را جدی بگیرید!

کاهش وزن گاهی نتیجه بیشترشدن جنب وجوشتان است و گاهی هم حاصل مصرف دارویی خاص که بر سوخت وساز بدنتان تاثیر گذاشته. اما از دست دادن ناگهانی بخشی از وزنتان، همیشه یک اتفاق بی اهمیت یا حتی خوشحال کننده نیست.

خوب و بد تانن‌های موجود در چای

از آنجایی که تانن ها به طور طبیعی توسط گیاهان تولید می شوند، پژوهش ها نشان داده اند که احتمالا به روشی مشابه با پلی فنول های دیگر در بدن عمل می کنند و با ارائه خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی می توانند به پیشگیری از بیماری کمک کنند.

دانستنی‌هایی درباره درمان هپاتیت c

هپاتیت C یک عفونت کبد قابل درمان است که در نتیجه فعالیت ویروس هپاتیت C شکل می گیرد. بدون درمان مناسب، عفونت های مزمن هپاتیت C می توانند به بروز عوارض جدی، مانند بیماری کبد، زخم های کبدی و سرطان کبد منجر شوند.دانستنی هایی درباره درمان هپاتیت Cحدود 85 درصد افرادی که در تماس با هپاتیت C قرار می گیرند به عفونت های مزمن مبتلا می شوند. پزشکان می توانند عفونت های هپاتیت C را با داروهایی که از تکثیر ویروس پیشگیری می کنند، درمان کنند.پزشکان میزان ویروس هپاتیت C موجود در خون بیمار یا بار ویروسی را تجزیه و...

نفس‌های آخر سرانه مصرف لبنیات در کشور/ زنگ خطری که شما را یک قدم به میانسالی نزدیک می‌کند

سرانه مصرف لبنیات در کشور شرایط بحرانی را طی می کند، طبق آمار هر فرد روزانه کمتر از یک لیوان شیر می نوشد.تا به امروز چند بار برای شما اتفاق افتاده، از شدت درد استخوان و یا درد بدن انجام کار مهم خود را به تعویق بیندازید و آن کار را به روز های دیگرموکول کنید؟

۴ ماده‌ای که می‌تواند به بدن در مقابل استرس و اضطراب کمک کنند

موادی که می توانند به مقابله با استرس و اضطراب بپردازد و همچنین سلامت بدن را افزایش دهند.همه انسان ها در طول زندگی خود احساس غم و از دست دادن یا نبود چیزی را داشته اند. اما خوشبختانه برای رفع چنین مشکلی یک راه حل طبیعی و در عین حال خوشمزه وجود دارد.

منبع خبرها سایت نصف جهان nesfejahan می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت نصف جهان 4637 می باشد.

اخبار گوناگون