روی خط خبر

لیست خبرهای برگرفته از سایت انتخاب entekhab

تعداد کل خبرها از سایت انتخاب entekhab 3815 می باشد

دستورهای غذایی برای مصرف کنندگان داروهای کاهنده کلسترول

بسیاری از کسانی که برای کاهش کلسترول، دارو دریافت می کنند، به اشتباه تصورشان بر این است که دارو، سطح کلسترول خطرناک را پایین می آورد پس نیازی به رعایت یک رژیم غذایی خاص نیست.

چطور تغذیه سالم داشته باشیم؟

یک کارشناس تغذیه می گوید در دهه های اخیر به دنبال توسعه شهرنشینی، صنعتی شدن و زندگی ماشینی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران، عادات و رفتار غذایی افراد تغییرات چشمگیری داشته است.

چرا عفونت‌های تنفسی در مبتلایان به دیابت کشنده‌ترند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : پزشکان در مطالعه ای به بررسی پاسخ این سوال پرداختند که چرا عفونت های تنفسی در مبتلایان به دیابت کشنده تر است؟ از سال ۲۰۱۲ میلادی و شروع سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) در عربستان بیش از ۲۴۰۰ مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده که به مرگ بیش از ۸۰۰ نفر منجر شده است. بنابراین، محققان همواره به دنبال شناسایی هر گونه فاکتور خطرزایی هستند که در بروز این بیماری یا شدت پیدا کردن آن نقش دارد.بررسی شواهد موجود حاکی از آن است که دیابت فاکتور خطرزای اصلی در این بیماری ...

عوامل سفیدی زودرس موها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : استرس تنها فاکتوری نیست که موجب سفید شدن زودرس موها می شود.سفید شدن موها فرایندی فیزیولوژیکی است و به طور معمول ۵۰ درصد از موهای نیمی از افراد در سن ۵۰ سالگی سفید می شود.با این حال درصورتیکه سفید شدن موها در بین نژاد قفقازی پیش از ۲۰ سالگی، در مردم آسیا پیش از ۲۵ سالگی و در آفریقایی ها پیش از ۳۰ سالگی آغاز شود فرد دچار سفیدی زودرس موها شده است.رنگدانه های طبیعی در بدن موسوم به ملانین تعیین کننده رنگ مو هستند. فولیکول های موی انسان می توانند حاوی یک یا دو...

چگونه دچار پوکی «استخوان» نشویم؟

متخصص روماتولوژی با بیان اینکه تا دهه سوم زندگی استخوان ها به حداکثر استحکام خود می رسند، گفت: مصرف لبنیات، داشتن فعالیت بدنی مناسب و عدم مصرف دخانیات و الکل از جمله عوامل موثر در کاهش آسیب به استخوان هاست.

با ترک پاها خداحافظی کنید!

«ترک پا» زیبایی پاها را تحت تاثیر قرار می دهد. حتی اگر موارد خفیف آن نادیده گرفته شود، با افزایش سن وضعیت آن وخیم تر می شود تا جایی که راه رفتن با پاهای برهنه آزار دهنده و دردناک خواهد بود.

منبع خبرها سایت انتخاب entekhab می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت انتخاب 3815 می باشد.

اخبار گوناگون