روی خط خبر

لیست خبرهای برگرفته از سایت آفتاب نیوز aftabnews

تعداد کل خبرها از سایت آفتاب نیوز aftabnews 6129 می باشد

مرگ حتمی انسان با خوردن هسته زردآلو!

هسته زردآلو حاوی مقدار کمی سیانور به شکل سیانید هیدروژن است اما مصرف آن در مقادیر معمول خطری ندارد. اما در اروپا آژانس استانداردهای غذایی (FSA) هشدار رسمی مبنی بر اینکه مردم باید از خوردن این هسته ها خودداری وجود دارد، دلیل این است که هسته های زردآلو که حاوی سطح بالایی از سیانید هستند می توانند کُشنده باشند.

جایگزین های لبنیات در رژیم غذایی

آلرژی و عدم تحمل لاکتوز دلایل اصلی استفاده از برنامه ای بدون لبنیات است، به خصوص که با توجه به آمار آلرژی، آلرژی به شیر گاو در شیرخواران و کودکان در صدر انواع حساسیت قرار دارد.با این وجود افراد دلایل دیگری نیز برای عدم استفاده از لبنیات دارند.

این 7 نوع نوشیدنی را برای بلع دارو استفاده نکنید!

قبل از این که برای بلع دارویتان سراغ هر نوع نوشیدنی بروید، مراقب باشید: نوشیدنی های معمولی از آب میوه ها گرفته تا نوشیدنی های کافئین داری مانند قهوه یا چای ممکن است اثربخشی داروهای خاصی را کاهش دهند و وضعیتی ایجاد کننده که تهدید کننده سلامت است.

مراقب علائم هشدار دهنده گرمازدگی باشید

با شروع فصل تابستان و افزایش گرما، تشخیص علائم گرمازدگی یا سکته گرمایی مهم است. آفتاب نیوز : در حالت عادی، بدن با عرق کردن به تعدیل دمای بدن کمک می کند. اما در برخی موارد، سیستم کنترل دمای بدن بیش از حد فعالیت کرده و دمای بدن با سرعت بیش از حد زیاد افزایش می یابد.دمای بسیار بالا بدن می تواند به مغز و سایر اعضای بدن آسیب برساند. افرادی که بیشتر در معرض گرمازدگی قرار دارند عبارتند از: نوزادان و کودکان تا سن ۴ سال، افراد بالا ۶۵ سال، افراد دارای اضافه وزن و افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند.متخصصا...

اختلالات روانپزشکی؛ دومین رتبه اختلالات در بین تمام بیماری‌ها در ایران

یک متخصص اعصاب و روان گفت: شیوع اختلالات روانپزشکی در لرستان ۳۶.۳ درصد است. آفتاب نیوز : دکتر اکبر کردی با بیان اینکه بیماری های روانپزشکی رتبه دوم را در بیماری ها دارد، اظهار کرد: شاخصی در سازمان بهداشت جهانی طراحی شده تحت عنوان سال های از دست رفته عمر به علت مرگ افراد و ناتوان شدن آنها، از طریق این شاخص می توان مقایسه ای بین بیماری ها را داشته باشیم.وی اضافه کرد: در ایران اختلالات روانپزشکی دومین رتبه اختلالات در بین تمام بیماری ها را دارد که ۱۴.۵ درصد بار بیماری ها را به خود اختصاص داده است و...

آیا روش‌های درمان ریزش‌ مو مؤثرند؟

معمولا به زنان و مردانی که دچار عارضه ریزش مو هستند راهکارهای متعددی از درمان های خانگی گرفته تا مصرف انواع شامپوها و مکمل ها توصیه می شود؛ اما نکته اینجاست که اکثر این روش ها بی تأثیر هستند.

مصرف بروفن و دیکلوفناک در مبتلایان به آبله مرغان ممنوع!

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و پزشک فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: افراد مبتلا به آبله مرغان باید فقط استامینوفن مصرف کنند و استفاده از بروفن و دیکلوفناک توصیه نمی شود.

اگر از زمان و نحوه مرگمان خبر داشتیم چه می‌شد؟

شما و هرکسی که تا به امروز دیده اید روزی می میرید. به گفته برخی روانشناسان، این حقیقت ناراحت کننده به طور مداوم در پس زمینه های ذهن ما رژه می رود و درنهایت بر هر آنچه انجام می دهیم تأثیر می گذارد. از رفتن به کلیسا گرفته تا خوردن سبزی ، ورزش کردن و ...

منبع خبرها سایت آفتاب نیوز aftabnews می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت آفتاب نیوز 6129 می باشد.

اخبار گوناگون