روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: ساعت 24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چگونه کرونا را از سرماخوردگی و آنفلوانزا تشخیص دهیم؟ از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چگونه کرونا را از سرماخوردگی و آنفلوانزا تشخیص دهیم؟

ساعت24- اکثر مردم فرق بین ویروس کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا را تشخیص نمی دهند این باعث شده با هر علامتی فکر کنند به کرونا مبتلا شده اند.

ساعت24- اکثر مردم فرق بین ویروس کرونا، سرماخوردگی و آنفلوانزا را تشخیص نمی دهند این باعث شده با هر علامتی فکر کنند به کرونا مبتلا شده اند. فصل زمستان امسال با شیوع ویروس کرونا در جهان و با وجود علائم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوانزا باعث شده است تا تشخیص آن ها از یکدیگر برای مردم سخت شود.آب ریزش بینی، سرفه، گلودرد و تب، علائم مشابه در بیماری های مختلفی هستند که در آغاز نمی توان تشخیص داد که آیا ناشی از باکتری و یا ویروس است یا یک سرما خوردگی ساده. این باعث شده مردم با هر علائمی بترسند و نگران شوند اما نشانه هایی وجود دارد که تشخیص این بیماری ها را از یکدیگر راحت تر می‎ کند.راه های انتشار ویروس کرونا ویروس کرونا از طریق تماس مستقیم با قطره های تنفسی فرد آلوده (ازطریق سرفه و عطسه) و تماس با سطوح آلوده به ویروس منتقل می شود. ویروس COVID-۱۹ می ­تواند ساعت ها روی سطوح زنده بماند و با یک ضدعفونی کنند قوی مانند الکل ازبین می رود.علائم ویروس کرونا تب کمتر از ۴۰ درجه سانتی گراد - سرفه (خشک) - گلو درد - لرز خفیف - احساس خستگی -احساس گرفتگی بینی - احساس ناراحتی در قفسه سینه - بی اشتهایی - نفس تنگی یا مشکل تنفسی- درد عضلاتعلائم نادر ویروس کرونا حالت تهوع و استفراغ - سردرد- اسهال - شکم درد - آب ریزش بینی - گرفتاری دستگاه تنفس تحتانی, بدون درگیری قسمت های فوقانی در بیماری کرونا ویروس شایع است .علائم آنفلوانزا آنفلوانزا شما را یکباره زمین گیر می کند, سر و تمام اندام بدن فرد شروع به درد گرفتن می کند، سرفه خشک و خشکی گلو دارد. تب تا ۴۱ درجه سانتیگراد بالا می رود و غالباً همراه با لرز است و فرد احساس گرسنگی نمی کند. تب و لرز، خستگی شدید، بدن درد، حالت تهوع، تب شدید, سردرد و درد عضلانی شدید در آنفلوآنزا از شیوع بالایی برخوردار است.علائم سرما خوردگی سادهدر سرماخوردگی ساده، معمولا خارش گلو و آب ریزش بینی وجود دارد و بعدا سرفه شروع می شود. چندین روز طول می کشد تا علائم گلو درد، آب ریزش بینی، سرفه بلغم دار، یا سرفه های خشک، تب و سردرد ظاهر شده بهتر شوند. در این وضع گوش ها وزوز می کنند و بیمار احساس ضعف می کند. توجه داشته باشید که آب ریزش بینی شدید از علائم سرماخوردگی است .

مطلب با عنوان چگونه کرونا را از سرماخوردگی و آنفلوانزا تشخیص دهیم؟ از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چگونه کرونا را از سرماخوردگی و آنفلوانزا تشخیص دهیم؟ از وب سایت ساعت 24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ساعت 24 saat24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون