روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: ساعت 24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ارتباط عجیب تعداد دندان‌ها با بیماری قلبی از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ارتباط عجیب تعداد دندان‌ها با بیماری قلبی

ساعت24 - نتایج یک تحقیق نشان داده است که از دست دادن دندان ها در سنین بزرگسالی می تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط باشد.

ساعت24 - نتایج یک تحقیق نشان داده است که از دست دادن دندان ها در سنین بزرگسالی می تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط باشد. متخصصان سلامت در مطالعه روی ۳۱۷ هزار فرد ۴۰ تا ۷۹ ساله در آمریکا دریافتند ۲۸ درصد از افرادی که تمامی دندان هایشان را به دلیل ابتلا به بیماری لثه از دست داده اند به مشکلات قلبی نیز دچار هستند. به گفته متخصصان این رقم در افرادی که دندان های خود را از دست نداده اند حدود هفت درصد است.همچنین محققان در این مطالعات مشاهده کردند افرادی که برخی از دندان های خود را از دست داده اند حتی با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل سن، وزن، نژاد، استعمال دخانیات و مصرف الکل بیشتر احتمال دارد به بیماری قلبی مبتلا شوند.به گفته آنها، یافته های بدست آمده تاکید کننده رابطه مهم بین سلامت دهان و دندان و سلامت قلب و عروق است.به گزارش سایت تخصصی هلث دی نیوز، این متخصصان اظهار داشتند: درصورتیکه فردی دندان های خود را از دست بدهد ممکن است به مشکلات جسمی دیگری نیز مبتلا باشد.بر همین اساس پزشکان باید به افراد در این گروه سنی توصیه کنند تا به منظور پیشگیری از بیماری هایی که به از دست دادن دندان ها منجر می شوند و در نتیجه کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی عروقی، مراقبت های درمانی دهان و دندان را دریافت نمایند.تاثیر بیماری لثه بر بالا رفتن فشارخوناین در حالیست که چندی پیش نیز متخصصان انگلیسی در پژوهشی دریافتند مبتلایان به بیماری لثه بیشتر احتمال دارد دچار افزایش فشار خون شوند. در این ارتباط یک رابطه خطی وجود دارد به این مفهوم که هر چه بیماری لثه جدی تر باشد احتمال ابتلا به فشار خون نیز افزایش پیدا می کند.به گزارش مدیکال اکسپرس، یافته های این محققان نشان می دهد مبتلایان به بیماری لثه باید نسبت به خطراتی که آنان را تهدید می کند آگاهی داشته باشند و با اعمال تغییراتی در سبک زندگی همچون ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم از بالا رفتن فشار خون جلوگیری کنند.محققان انگلیسی با بیان اینکه فشار خون بالا عامل محرک در بروز حمله قلبی و سکته مغزی در مبتلایان به بیماری لثه است، اظهار داشتند: تحقیقاتی که در گذشته انجام گرفته بود نیز نشان دهنده ارتباط بین بیماری لثه و فشار خون بالاست و اینکه درمان بیماری های دهان و دندان می تواند عارضه فشار خون بالا را درمان کند، هرچند تا به امروز این یافته ها قطعی نبودند.محققان با بررسی نتایج بدست آمده از ۸۱ مطالعه در ۲۶ کشور جهان دریافتند که بیماری لثه خفیف تا شدید با افزایش ۲۲ درصدی احتمال ابتلا به فشار خون بالا همراه است. همچنین نوع شدید بیماری لثه می تواند احتمال ابتلا به فشار خون بالا را حدود ۴۹ درصد افزایش دهد.

مطلب با عنوان ارتباط عجیب تعداد دندان‌ها با بیماری قلبی از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ارتباط عجیب تعداد دندان‌ها با بیماری قلبی از وب سایت ساعت 24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ساعت 24 saat24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون