روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: ساعت 24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چه کسانی می‌توانند واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟/ شرایط تزریق این واکسن برای مادران باردار از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چه کسانی می‌توانند واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟/ شرایط تزریق این واکسن برای مادران باردار

ساعت 24- متخصص گوارش با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزای استنشاقی برای مادران بارداری که در ماه سوم بارداری قرار دارند توصیه نمی شود، گفت: تمام افرادی که بین سنین ۲ تا ۶۵ سال قرار دارند، می توانند این واکسن را تزریق کنند.

ساعت 24- متخصص گوارش با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزای استنشاقی برای مادران بارداری که در ماه سوم بارداری قرار دارند توصیه نمی شود، گفت: تمام افرادی که بین سنین ۲ تا ۶۵ سال قرار دارند، می توانند این واکسن را تزریق کنند. کیوان الچیان، متخصص گوارش در خصوص زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا اظهار داشت: توصیه می شود این واکسن از مهر ماه تا اردیبهشت ماه که زمان شیوع این بیماری است، تزریق شود.وی با بیان اینکه پس از تزریق واکسن آنفلوآنزا دو هفته طول می کشد تا اثرات ایمنی آن در بدن ظاهر شود، اظهار داشت: بهتر است افراد در شهریور واکسن خود را تزریق کنند تا با مروز زمان ایمنی در بدن ایجاد شود.الچیان در پاسخ به این پرسش که چه افرادی لازم است این واکسن را تزریق کنند، گفت: تمام افرادی که بین سنین ۲ تا ۶۵ سال قرار دارند می توانند این واکسن را تزریق کنند، همچنین تزریق واکسن برای افرادی که به بیماری های مزمن ریوی، کلیوی و دیابت مبتلا هستد لازم است.متخصص گوارش تصریح کرد: برخی افراد که در سنین بالا قرار دارند ممکن است سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف شده باشد که می توانند برای ایمن شدن در برابر ویروس آنفلوآنزا از این واکسن استفاده کنند.وی با بیان اینکه در حال حاضر دو نوع واکسن استنشاقی و تزریقی در بازار موجود است، گفت: در نوع استنشاقی ویروس ضعیف شده به کار رفته است که برای مادران باردار تا ماه سوم بارداری استفاده از این واکسن توصیه نمی شود.الچیان در برنامه رادیویی «تهران کلینیک» گفت: استفاده از نوع واکسن تزریقی برای افراد بین سن ۲ تا ۶۵ سال هیچ منعی ندارد و افراد تزریق این واکسن ها باید سالی یکبار انجام شود.

مطلب با عنوان چه کسانی می‌توانند واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟/ شرایط تزریق این واکسن برای مادران باردار از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چه کسانی می‌توانند واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟/ شرایط تزریق این واکسن برای مادران باردار از وب سایت ساعت 24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ساعت 24 saat24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون