روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: ساعت 24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آشنایی با فواید ویتامین B۱۲ از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آشنایی با فواید ویتامین B۱۲

ساعت24 - مغز و سایر اعضای بدن برای عملکرد مناسب نیاز به ویتامین B۱۲ دارند.

ساعت24 - مغز و سایر اعضای بدن برای عملکرد مناسب نیاز به ویتامین B۱۲ دارند. طبق اعلام اداره مکمل های رژیمی آمریکا، میزان دوز مصرف توصیه شده B۱۲ برای افراد بزرگسال بیش از ۲.۴ میکروگرم است.ویتامین B۱۲ به طورطبیعی در انواع محصولات حیوانی یافت می شود و در ماهی های نظیر سالمون، تون و قزل آلا بسیار بالاست. سایر منابع B۱۲ شامل مرغ، تخم مرغ، ماست، شیر و گوشت گوساله هستند.تأثیر ویتامین B۱۲ بر عملکرد دستگاه عصبی یکی از موضوعات مورد توجه دانشمندان است. کمبود این ویتامین در بدن باعث بروز بیماری های عصبی و جسمانی می شود و گاه عوارضی جبران ناپذیر دارد.ویتامین B12 یا «کوبالامین» یکی از ویتامین های بسیار مهم برای تشکیل و تجدید گلبول قرمز و عملکرد مطلوب دستگاه عصبی انسان است و از این رو درمانی مؤثر برای کم خونی حاد، اختلالات و فشار روانی و افسردگی به شمار می رود.در سال های اخیر تأثیر این ویتامین بر سیستم عصبی خودمختار که مسئول برقراری ثبات شرایط داخلی بدن می شود مورد بررسی قرار گرفته است.این ویتامین در تشکیل DNA، ساخت غلاف میلین (پوشش سلول های عصبی)، تکثیر سلولی و تولید گلبول قرمز، جذب آهن و اسید فولیک مؤثر است.عوارض کمبود ویتامین B۱۲ عبارتند از کم خونی، احساس ضعف و سستی و بی حالی، حواس پرتی، زوال عقل و عدم تمرکز، زخم دهان و زبان، کاهش وزن، اختلال در راه رفتن و بوی بد دهان. علائم حاد کمبود این ویتامین توهم، افسردگی، از دست دادن حافظه و پارانویا است.

مطلب با عنوان آشنایی با فواید ویتامین B۱۲ از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آشنایی با فواید ویتامین B۱۲ از وب سایت ساعت 24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ساعت 24 saat24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون