روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: ساعت 24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان وجود صدها هزار نوع ویروس در اقیانوس‌ها از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

وجود صدها هزار نوع ویروس در اقیانوس‌ها

ساعت24 -بررسی ها نشان می دهد که اقیانوس ها دربردارنده صدها هزار نوع ویروس هستند.

ساعت24 -بررسی ها نشان می دهد که اقیانوس ها دربردارنده صدها هزار نوع ویروس هستند. بررسی ها حاکی از آن است که ویروس های دریایی در سطح آب اقیانوس ها تا عمق ۴۰۰۰ متری و از قطب جنوب تا شمال وجود دارند. بسیاری از این ویروس ها برای بشر بی خطر هستند، هرچند می توانند گونه های جانوری دریایی از جمله نهنگ ها و سخت پوستان را آلوده کند.گروهی از کارشناسان آمریکایی به طراحی نقشه ای جهانی از ویروس های دریایی بر اساس نمونه های گرفته شده از آب دریاها از نزدیک به ۸۰ منطقه از سراسر جهان اقدام کردند. تعداد ویروس ها تقریبا ۱۲ برابر بیش از رقمی است که پیش از این تخمین زده شده بود.کارشناسان در بررسی های خود مشاهده کردند این ویروس ها بر اساس موقعیت مکانی و عمقی که قرار دارند در پنج گروه تقسیم بندی می شوند. همچنین اقیانوس منجمد شمالی از متنوع ترین نوع ویروس ها برخوردار است و این تصور وجود دارد که کانون اصلی تنوع میکروبی در خط استواست.یک لیتر از آب دریا حاوی میلیاردها ویروس است که اکثریت آن ها ناشناخته باقی مانده اند.به گزارش شبکه خبری بی بی سی، درک و شناخت بهتر از ویروس های موجود در اقیانوس ها به دلیل تاثیری که بر دیگر میکروب های دریایی از جمله باکتری ها و قارچ ها دارند، حائز اهمیت است.

مطلب با عنوان وجود صدها هزار نوع ویروس در اقیانوس‌ها از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان وجود صدها هزار نوع ویروس در اقیانوس‌ها از وب سایت ساعت 24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ساعت 24 saat24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون