روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: ساعت 24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تماشای تلویزیون برای کودکان زیر دو سال ممنوع شد از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تماشای تلویزیون برای کودکان زیر دو سال ممنوع شد

ساعت 24- سازمان جهانی بهداشت تماشای تلویزیون یا بازی با تلفن های هوشمند را برای کودکان زیر دو سال ممنوع اعلام کرده است و از خانواده ها می خواهد تا مراقب فعالیت و خواب کافی کودکان خود باشند.

این توصیه نامه شامل هشدارهایی درباره استفاده از صفحه های نمایش بخصوص برای کودکان زیر دو سال است. بچه های زیر دو سال نباید به هیچ عنوان از صفحه های نمایش مثل موبایل یا تلویزیون استفاده کنند؛ البته کودکان بین دو تا پنج سال نیز حداکثر یک ساعت در روز اجازه استفاده از صفحات نمایش را دارند.دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی برای زمان استفاده کودکان از صفحات نمایش سختگیرانه تر از دیگر توصیه نامه های سازمان های عمومی بهداشت است. به عنوان نمونه در سال ۲۰۱۶ آکادمی پزشکی اطفال آمریکا توصیه کرد که هیچ صفحه نمایشی در اختیار کودکان زیر ۱۸ ماه گذاشته نشود، در حالی که کودکان دو تا پنج سال می توانستند یک تا دو ساعت در روز از مونیتور استفاده کنند.البته به نظر می رسد دستورالعمل های دیگر سازمان های بهداشت عمومی هم بر ریسک مدت زمان استفاده از صفحات نمایش توسط کودکان تاکید می کنند؛ به عنوان مثال آکادمی پزشکی اطفال آمریکا روی محتوای آنچه کودکان تماشا می کنند تأکید کرده و مواردی آموزشی درباره کارتون های خشونت آمیز معرفی کرده است.این سازمان در عین حال تاکید می کند که تعامل کودکان با والدینشان در هنگام استفاده از صفحات نمایش، نقش مهم تری را نسبت به مدت زمان استفاده از صفحات نمایش ایفا می کند.به گزارش ایسنا، دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت تلاش می کند تا عادت های تأثیرگذار در سلامتی کودکان را تا آنجا که می تواند سریع تر بهبود ببخشد. به عنوان نمونه این دستورالعمل بیان می کند که کودکان بیشتر از یک ساعت نباید بدون تحرک باشند و البته آن یک ساعت هم باید صرف قصه گفتن یا مراقبت از آنها شود.همچنین برای خواب کودکان پیشنهاد می کند که بچه های یک تا دو سال ۱۱ تا ۱۴ ساعت در شبانه روز بخوابند و کودکان سه تا چهار سال نیز ۱۰ تا ۱۳ ساعت در روز استراحت داشته باشند و کودکان بالای یک سال باید ۱۸۰ دقیقه در روز فعالیت فیزیکی داشته باشند.ایسنا

برچسب ها:

مطلب با عنوان تماشای تلویزیون برای کودکان زیر دو سال ممنوع شد از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تماشای تلویزیون برای کودکان زیر دو سال ممنوع شد از وب سایت ساعت 24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ساعت 24 saat24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون