روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: پارسی طب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان 10 ماده غذایی سرشار از منیزیم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی (بخش اول) از وب سایت پارسی طب parsiteb با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

10 ماده غذایی سرشار از منیزیم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی (بخش اول)

حفظ سلامت قلب: منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری است که بدن ما برای سلول، بافت و عملکرد عضلانی سالم به آن نیاز دارد. کمبود منیزیم، خطر ابتلا به حمله قلبی را ۵۳ درصد افزایش می دهد. داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل با استفاده از مواد غذایی طبیعی، می تواند منیزیم مورد نیاز …

نوشته ۱۰ ماده غذایی سرشار از منیزیم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی (بخش اول) اولین بار در پارسی طب پدیدار شد.

اشتراکحفظ سلامت قلب: منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری است که بدن ما برای سلول، بافت و عملکرد عضلانی سالم به آن نیاز دارد.کمبود منیزیم، خطر ابتلا به حمله قلبی را ۵۳ درصد افزایش می دهد.داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل با استفاده از مواد غذایی طبیعی، می تواند منیزیم مورد نیاز بدن را تامین نماید.اگرچه مکمل های منیزیم در دسترس هستند اما این مکمل ها ممکن است با برخی از داروها تداخل داشته و استفاده از آنها بی تاثیر باشد.مقدار نیاز روزانه به منیزیم بین ۳۰۰-۴۰۰ میلی گرم در روز می باشد.اما محققین گزارش نمودند که دریافت ۱۰۰ میلی گرم در روز بیشتر از این مقدار منیزیم در روز، می تواند به بهبود بیماری های قلبی و جلوگیری از ابتلا به آن کمک بسیاری نماید.گروه پارسی طب در راستای حفظ سلامت قلب و عروق شما، در این مقاله به معرفی ۱۰ ماده غذاییسرشار از منیزیممی پردازد پس با ما همراه باشید…تحقیقات نشان می دهد که بادام، با کاهش فشار خون در راستای حفظ سلامت رگ ها و افزایش آنتی اکسیدان ها در خون، سلامت قلب را بهبود می بخشد.اضافه نمودن ۲۸ گرم بادامخشک به رژیم غذایی روزانه می تواند ۸۰ میلی گرم نیاز روزانه به منیزیم را کاهش دهد.آواکادوبا کاهش سطح کلسترول بد (LDL)، افزایش سطح کلسترول خوب (HDL) و افزایش ترکیبات آنتی اکسیدانی، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.یک فنجان آواکادو مکعبی، ۴۴ میلی گرم از این ماده معدنی را دارد و ۱۰ درصد نیاز روزانه به منیزیم را تامین می نماید.مارچوبهحاوی مقادیر قابل توجهی فیبر محلول، فیبرهای غذایی، ویتامین ها و البته منیزیم است.این گیاه با دارا بودن خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی،شرایط را برای سم زادیی بدن فراهم نموده و مانع انقباض عروق، کاهش فشار خون و در نهایت بهبود سلامت قلب می شود.اگر چه این میوه به داشتن مقادیر بالای پتاسیم شناخته شده است، اما حاوی مقدار زیادی منیزیم نیز می باشد، که به کاهش قند خون، فشار خون و کاهش بیماری قلبی کمک می نماید.یک موز بزرگ حاوی ۳۷ میلی گرم منیزیم است که ۹ درصد از نیاز روزانه به این ماده معدنی را تامین می نماید.دارای مقادیر بالای فیبر و همچنین منیزیم می باشد.انجیر به کاهش فشار خون کمک می نماید.اما توجه داشته باشید در زمانی که فشار خون نرمال است مصرف آن منجر به کاهش فشار خون نمی گردد.نیم فنجان انجیر خشک حاوی ۵۱ میلی گرم منیزیم می باشد.امروزه تغذیه نامناسب و بی تحرکی سبب ایجاد عارضه چاقی در جامعه شده است که خود یکی از عوامل اصلی بروز بیماری های قلبی- عروقی می باشد. از طرف دیگر استرس های روحی و تنش های روزمره نیز در ایجاد این بیماری ها بی اثر نبوده است. داروهای مورد استفاده برای درمان بیماری های قلبی عروقی در طب نوین کاملاً کارا نبوده و این بیماری را به طور ریشه ای درمان نمی کند. اما در طب سنتی با استفاده از گیاهان دارویی بی ضرر و دارای مکانیسمی ساده این بیماری به طور کامل و ریشه ای درمان می شود. یکی از این فرآورده های گیاهی، کاردی آی است که از ۱۷ گیاه دارویی تشکیل و می تواند مشکلات قلبی- عروقی را درمان نماید. اما باید توجه داشت که تنها مصرف دارو کافی نیست و باید پیش نیازهای درمانی نیز رعایت شود.برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله کاردی آی را مطالعه کنید و یا از مشاوره آنلاین بهره گیرید.در مقاله بعدی با ما همراه باشید تا باسایر مواد غذایی حاوی منیزیم که به بهبود سلامت قلب کمک می نمایند بیشتر آشنا شوید.منبع:foodworldblogترجمه و گردآوری

برچسب ها:

مطلب با عنوان 10 ماده غذایی سرشار از منیزیم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی (بخش اول) از وب سایت پارسی طب parsiteb با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان 10 ماده غذایی سرشار از منیزیم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی (بخش اول) از وب سایت پارسی طب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به پارسی طب parsiteb مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون