روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان عمل لیزیک چشم عوارضی دارد؟ از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

عمل لیزیک چشم عوارضی دارد؟

فلوشیپ بیماری های قرنیه و خارج چشمی در چهارمحال و بختیاری انجام ورزش، اقدام برای بارداری و بلند کردن اجسام سنگین را برای فردی که عمل لیزیک چشم انجام داده، بلامانع دانست و گفت: یکی از عوارض این عمل، برگشت بیماری و گشادی قرنیه است، البته اگر شرایط قبل از عمل کاملا کنترل شده باشد، این برگشت صورت نمی گیرد.

فلوشیپ بیماری های قرنیه و خارج چشمی در چهارمحال و بختیاری انجام ورزش، اقدام برای بارداری و بلند کردن اجسام سنگین را برای فردی که عمل لیزیک چشم انجام داده، بلامانع دانست و گفت: یکی از عوارض این عمل، برگشت بیماری و گشادی قرنیه است، البته اگر شرایط قبل از عمل کاملا کنترل شده باشد، این برگشت صورت نمی گیرد.سید عزت الله معمارزاده در خصوص انجام عمل لیزیک چشم، اظهار کرد: فرد باید نخست برای عمل لیزیک تمایل داشته باشد، سپس با مراجعه به پزشک معاینات کلینیکی و پاراکلینیکی ( تصویر برداری های لازم) را انجام دهد و چنانچه در این معاینات شامل سن، شغل، بارداری مشکلی وجود نداشته باشد، فرد برای عمل آماده می شود.این استادیار دانشگاه با تاکید بر اندازه گیری دقیق ضخامت قرنیه در اعمال پاراکلینیکی گفت: ضخامت قرنیه در قسمت مرکزی حدود ۵۰۰ تا ۵۵۰ میکرون یا نیم میلی متر است که اگر بیمار دارای شماره چشم بالا، آستیگماتیسم نامنظم و کراتوکونوس یا قوز قرنیه باشد، عمل لیزیک چشم برای او صورت نمی گیرد.وی بیان کرد: پس از انجام عمل فرد می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد، به شرط آن که معیارهای قبل از عمل بررسی شده باشد. معمارزاده با اشاره به رعایت نکات پس از عمل، اظهار کرد: عموما توصیه می شود که تا مدتی فرد از عینک آفتابی استفاده کنند، بانوان حداقل تا یک هفته لوازم آرایشی مصرف نکنند و با توجه به این که یکی از عوارض این عمل خشکی چشم است از قطره اشک مصنوعی با تجویز پزشک متخصص استفاده شود.این فلویپ بیماری های قرنیه انجام ورزش، اقدام برای بارداری و بلند کردن اجسام سنگین را برای فردی که عمل لیزیک چشم انجام داده، بلامانع دانست و گفت: یکی از عوارض این عمل، برگشت بیماری و گشادی قرنیه است، البته اگر شرایط قبل از عمل کاملا کنترل شده باشد، این برگشت صورت نمی گیرد، در موارد اندک نیز بیماران خاص در هنگام رانندگی در زمان شب ممکن است هاله هایی اطراف نور ببینند.معمارزاده ادامه داد: در صورتی که ضخامت قرنیه فرد به اندازه کافی باشد، فرد می تواند دوباره این عمل را انجام دهد.این مدرس دانشگاه مراقبت های پس از عمل را تجویز داروهای کورتون و آنتی بیوتیک تا مدت کوتاه و در برخی موارد استفاده از لنزهای تماسی از ۶ الی ۷ روز برای ترمیم زخم های ایجاد شده عنوان کرد.وی عفونت چشم پس از عمل را نادر دانست و خاطرنشان کرد: در صورت بروز عفونت، با تجویز دارو توسط پزشک این بیماری قابل کنترل است.

مطلب با عنوان عمل لیزیک چشم عوارضی دارد؟ از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان عمل لیزیک چشم عوارضی دارد؟ از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون