روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تشخیص کمبود ویتامین b۱۲ با معاینه چشم از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تشخیص کمبود ویتامین b۱۲ با معاینه چشم

کمبود ویتامین B۱۲ یکی از شایع ترین کمبودهای مواد مغذی در جهان به ویژه میان افراد میانسال است.

ویتامین B۱۲ در حفظ سلامت عصب ها و سلول های خونی موثر است و نبود میزان کافی از آن در بدن می تواند آسیب زننده باشد. این ویتامین در تولید DNA و RNA نقش حائز اهمیتی دارد. همچنین همچون دیگر انواع ویتامین B در تبدیل کربوهیدرات ها به انرژی تاثیرگذار است.خوشبختانه کمبود ویتامین B۱۲ به راحتی قابل شناسایی و تشخیص است. همچنین نشانه ها و علائم خاصی وجود دارد که می تواند در تعیین ابتلای فرد به این عارضه کمک کننده باشد. برخی از این نشانه ها را می توان با معاینه چشم ها تشخیص داد.به گفته کارشناسان، زردی چشم ها می تواند یکی از نشانه های کمبود این ویتامین در بدن باشد. همچنین اسپاسم پلک ها و انقباض چشم ها از نشانه هایی هستند که به کمبود این ویتامین اشاره دارند. در برخی موارد آسیب های عصب چشمی ممکن است به از بین رفتن قدرت بینایی منجر شود.کمبود ویتامین B۱۲ با تزریق آمپول و مصرف مکمل ها قابل جبران است. علائم و نشانه های این عارضه ممکن است به طور ناگهانی یا به تدریج ظاهر شود. به همین دلیل بهتر است بیمار علائم خود را تحت کنترل داشته باشد.تامین این ویتامین از طریق رژیم غذایی نیز امکانپذیر است. گوشت و فراورده های جانبی آن منبع خوبی از ویتامین B۱۲ هستند.

مطلب با عنوان تشخیص کمبود ویتامین b۱۲ با معاینه چشم از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تشخیص کمبود ویتامین b۱۲ با معاینه چشم از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون