روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان خواص باور نکردنی گل مینا از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

خواص باور نکردنی گل مینا

گل مینا گیاهی دارویی و زینتی است که به رفع سردرد های میگرنی کمک می کند.گل مینا، گیاهی چندساله و علفی، با گلبرگ های درخشان و ستاره ای شکل است، از همین رو در برخی منابع آن را با نام گل ستاره ای می شناسند. این گیاه تحمل سرما را داراست و توانایی رشد در چنین آب و هوایی را نیز دارد.

گل مینا، گیاهی چندساله و علفی، با گلبرگ های درخشان و ستاره ای شکل است، از همین رو در برخی منابع آن را با نام گل ستاره ای می شناسند. این گیاه تحمل سرما را داراست و توانایی رشد در چنین آب و هوایی را نیز دارد.خواص گل مینا برای میگرنیکی از خواص مهم گل مینا تسکین میگرن و جلوگیری از بروز حملات آن است. استفاده از دمنوش این گیاه، رگ های مغز را آرام کرده و انقباض را نابود می کند. تحقیقات و آزمایش های پژوهشگران نشان می دهد، ۱۶ هفته مصرف گل مینا، تعداد حملات میگرن را به کمتر از سه بار در ماه می رساند.دفع سنگ کلیه و درمان یبوستگل مینا به دلیل ترکیبات در خود ادرارآور است و از این رو به درمان سنگ کلیه و دفع آب اضافی در نسوج بدن (بافت های سلولی تشکیل دهنده بدن) کمک بسزایی می کند. ساقه زیرزمینی این گیاه ملین است.طبیبان و محققان طب سنتی بر این باورند که گل مینا برای درمان سرماخوردگی مفید است؛ از این گیاه به عنوان خلط آور و ضد سرفه استفاده می شود.بهبود اگزماپماد گل مینا به دلیل ترکیبات شیمیایی در خود موجب بهبود بیماری و آلرژی های پوستی همچون اگزما ومحرک های پوستی می شود. همچنین دم کرده گل مینا باعث رفع ترشحات مهبلی و تسکین ناراحتی های سندروم قاعدگی شده و خاصیت آرامبخشی دارد.رفع خون مردگی زیر پوستمصرف دمنوش گل مینا موجب از بین رفتن خون مُردگی زیر پوست می شود. به علاوه جوشانده این گیاه برای رهایی از گرفتگی عضلات و درد های موضعی بسیار مفید است.روش تهیه و مصرف دمنوش گل مینابرای تهیه دم کرده گل مینا باید یک قاشق دسر خوری از گل و برگ های گیاه در یک فنجان آب (پس از جوشاندن، به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید) و استفاده ۳ فنجان در روز در فاصله هر دو غذا است. در داروخانه ها نیز، اشکال دارویی این گل به صورت پماد و کپسول موجود است.مضرات گل مینا- مصرف دمنوش گل مینا برای زنان باردار ممنوع است، چون استفاده از آن، باعث بروز انقباض های رحمی می شود.- گل مینا، می تواند زمینه ساز ایجاد درد های شکمی در کسانی که دچار زخم معده یا مشکلات مربوط به کیسه صفرا هستند، شود.- استفاده از گل مینا و فرآورده های جانبی آن برای افرادی که سابقه حساسیت به گیاهانی مانند جعفری و بابونه دارند، باید با احتیاط انجام پذیرد.- این گل از گیاهان دارویی است که در بسیاری از عمل های جراحی ایجاد تداخل می کند و قبل از هرگونه عمل جراحی باید از استفاده آن خودداری شود.

مطلب با عنوان خواص باور نکردنی گل مینا از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان خواص باور نکردنی گل مینا از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون