روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آنچه باید درباره عفونت سینوسی بدانیم؟ از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آنچه باید درباره عفونت سینوسی بدانیم؟

با آغاز فصل پاییز موارد ابتلا به عفونت سینوسی همچون آنفلوآنزا شیوع پیدا می کند. عفونت سینوس که با آب ریزش بینی و گرفتگی گوش ها همراه است بیشتر عامل ویروسی دارد اما در برخی مواقع باکتری ها نیز در بروز آن نقش دارند.

با آغاز فصل پاییز موارد ابتلا به عفونت سینوسی همچون آنفلوآنزا شیوع پیدا می کند. عفونت سینوس که با آب ریزش بینی و گرفتگی گوش ها همراه است بیشتر عامل ویروسی دارد اما در برخی مواقع باکتری ها نیز در بروز آن نقش دارند.دکتر «جسیکا گریسون» از دانشگاه آلاباما در این باره می گوید: زمانیکه افراد از فشار سینوس صحبت می کنند دچار احتقان بینی هستند. درصورتیکه احتقان دو طرفه باشد فرد دچار عفونت ویروسی با واکنش آلرژیک شده است. در این شرایط بیمار پس از اتمام دوره بیماری بهبود پیدا می کند.همچنین در مواقعی که فشار سینوس یک طرفه باشد فرد دچارعفونت باکتریایی شده است. در این شرایط بیمار به مصرف آنتی بیوتیک توصیه می شود. هرچند باید در نظر داشت که مصرف بالای آنتی بیوتیک می تواند تاثیرات منفی بر سیستم ایمنی داشته باشد.به گفته گریسون، داروهای ضد احتقان بینی همچون "افرین" کمک کننده است و استفاده از آن در شب توصیه می شود. هرچند استفاده مداوم از آن برای مدت سه تا چهار روز متوالی پیشنهاد نمی شود چون مصرف طولانی این دارو می تواند خطر احتقان مجدد را به دنبال داشته باشد.همچنین استفاده از محلول نمکی شست و شوی بینی به پاکسازی مجرای بینی کمک می کند. با این حال باید توجه داشت که در چند روز نخست بروز عفونت، این روش به دلیل تورم بینی اثربخشی لازم را ندارد.به گزارش سایت تخصصی هلث دی نیوز، همچنین برخی شواهد حاکی از آن است که مصرف برخی انواع سبزیجات همچون بروکلی، کولارد (نوعی کلم)، کلم برگ و گل کلم به پیشگیری از عفونت های ویروسی کمک می کند.

مطلب با عنوان آنچه باید درباره عفونت سینوسی بدانیم؟ از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آنچه باید درباره عفونت سینوسی بدانیم؟ از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون