روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ترفند‌هایی که باعث تقویت حافظه می‌شوند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ترفند‌هایی که باعث تقویت حافظه می‌شوند

اگر به دنبال تقویت حافظه خود هستید این فرمول های طلایی را مطالعه کنید.احتمالا خیلی پیش آمده که سرجلسه امتحان جواب سوال را فراموش کرده باشید یا وسیله را جای گذاشته باشید بعد از یادتان رفته که کجا گذاشتید، بعد با خودتان فکر کردید که چرا حافظه ام ضعیف است. امروز قصد داریم فرمول هایی را برای تقویت حافظه به شما بگوییم.

احتمالا خیلی پیش آمده که سرجلسه امتحان جواب سوال را فراموش کرده باشید یا وسیله را جای گذاشته باشید بعد از یادتان رفته که کجا گذاشتید، بعد با خودتان فکر کردید که چرا حافظه ام ضعیف است. امروز قصد داریم فرمول هایی را برای تقویت حافظه به شما بگوییم.هنگام مطالعه تمرکز داشته باشیدتمرکز، یکی از محورهای اصلیِ حافظه است. برای اینکه اطلاعات از حافظه ی کوتاه مدت به حافظه ی بلند مدت شما منتقل شوند، باید به صورت مستمر به این اطلاعات توجه کنید. سعی کنید مطالب جدید را در شرایطی یاد بگیرید که هیچ عواملی مثل تلویزیون، موسیقی و …تمرکز شما را به هم نزند.طبقه بندی کردن اطلاعاتمحققان متوجه شده اند که اطلاعات مختلف در حافظه ی ما در دسته بندی های مرتبط و مشخص ذخیره می شوند. شما می توانید با دسته بندی و جدا کردن اطلاعاتی که یاد می گیرید از این ویژگی، بهره ها ببرید. کافی است مفاهیم و جملات مشابه را در یک دسته قرار دهید یا یک طرح کلی از یادداشت ها و کتاب هایی که می خوانید درست کنید تا بتوانید مفاهیم مشابه را در یک گروه قرار دهید.تکرار در انجام کارهای جدیدوقتی خودتان را به انجام مداوم یک کار جدید عادت می دهید، مسیرهای عصبی جدیدی در مغز شکل می گیرند. قدم اول این که انجام هیچ کاری را به تعویق نیندازید و از کارهای که برایتان دشوار است شروع کنید.زبان جدید یاد بگیریدشنیدن زبان جدید مغز را تحریک می کند. فراتر از شنیدن آموزش یک زبان جدید ریسک تحلیل رفتن قوای شناختی را کاهش می دهد. از این ها همه مهم تر با یادگرفتن یک زبان جدید با یک یا چند فرهنگ جدید هم در کنارش آشنا می شوید.تمرین آموزش لغت زبانسعی کنید در زمان های بیکاری لغت های از یک زبان خارجی را حفظ کنید.حافظه خود را به چالش بکشیدیک لیست بنویسید، مثلا از لوازمی که باید از فروشگاه بخرید و یا هر چیز دیگر و آن را حفظ کنید. بعد چند ساعت ببینید چند قلم از لوازم را به یاد میاورید.ورزش کنیدسعی کنید که یک ورزش جدید انجام دهید که ذهن و بدنتان را همزمان درگیرکند. مهارت جدید یاد بگیریدمعلوم که هرچه بیشتر از مغزتان کار بکشید، عملکرد مغز بهتر خواهد بود مثلا یادگیری یک ساز جدید موجب تبدیل اطلاعات دیداری (نُت موسیقی) به یک کار عملی (نواختن ساز) خواهد شد.خواب کافیمغز در طول شب به ۷ تا ۸ ساعت خواب نیاز دارد، زیرا خواب باعث تقویت ارتباطات مغزی می شود و کمبود خواب موجب مختل شدن سرعت پردازش اطلاعات و کارایی حافظه بلند مدت می گردد، حتی کمبود چند ساعته خواب، تقریبا به اندازه بی خوابی، عملکرد حافظه را تضعیف می کند، بدین خاطر که تمرکز شما را تحت تاثیر قرار می دهد و بر عملکرد حافظه تأثیر نامطلوب می گذارد.

مطلب با عنوان ترفند‌هایی که باعث تقویت حافظه می‌شوند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ترفند‌هایی که باعث تقویت حافظه می‌شوند از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون