روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان خطراتی که مادر دوقلوها را تهدید می‌کند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

خطراتی که مادر دوقلوها را تهدید می‌کند

یک متخصص زنان و زایمان گفت: از خطرات احتمالی در بارداری دوقلویی، اختلال در رشد جنین ها و زایمان زودرس است.

شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان درباره علائم دو قلویی و چند قلویی اظهار کرد: عوامل مختلفی در ایجاد بارداری دوقلویی یا چند قلویی موثر است. ژنتیک نقش بسیار مهمی در دوقلو شدن جنین ها به خصوص دوقلو های همسان دارد.او افزود: جهت افزایش احتمال موفقیت آمیز با استفاده از روش های کمک باروری همچون IVF، ZIFT، GIFT چند جنین در رحم مادر کاشته می شود.همه چیز درباره بارداری دوقلوییاین متخصص زنان و زایمان گفت: بالا بودن عدد بتا و یا همان سطح هورمون hCG در آزمایش تشخیص بارداری از نشانه های اولیه بارداری دو قلویی است. باتوجه به بیشتر بودن سطح هورمون hCG و شدید بودن تغییرات هورمونی در بدن مادر، عوارض ناشی از این تغییرات همچون خستگی، خواب آلودگی، بی حالی و ... به خصوص در هفته های ابتدایی بارداری، بیشتر خواهد بود.او با بیان اینکه مادرانی که دوقلو باردار هستند، برای تأمین کالری مورد نیاز، مقدار زیادی غذا می خورند، گفت: با گذشت زمان و چشمگیر شدن رشد جنین ها، شکم مادرانی که بیش از یک جنین در خود رشد می دهند، از سایرین بزرگتر به نظر خواهد رسید.نیرومنش افزود: تغییرات خلقی شدیدتر در هفته ششم بارداری در مادرانی که دوقلو باردار هستند، بیشتر خواهد بود و علت آن مربوط به تغییرات هورمونی بیشتر در این مادران است.روند وزن گیری مادر نسبت به بارداری های تک قلویی سریع تر استاین متخصص زنان و زایمان نشانه های ثانویه بارداری دوقلویی یا چند قلویی را بیان کرد و ادامه داد: وقتی دوقلو و با چندقلو باردار باشید، شرایط کمی متفاوت تر از حالت معمولی خواهد بود، زیرا روند وزن گیری مادر نسبت به بارداری های تک قلویی سریع تر است.نیرومنش تصریح کرد: در بارداری های دوقلویی حرکات جنین ها زود تر و همچنین بیشتر توسط مادر حس خواهد شد. به هر حال لگد ها دو برابر شده و فضا نیز کمتر است.تنگی نفس مادر از علائم چند قلوییاو ادامه داد: تشدید تنگی نفس مادر نیز یکی از علائم مهم محسوب می شود. دو و یا چند جنینی که با سرعت در حال رشد هستند، فضای بیشتری نیاز دارند، درنتیجه رحم با سرعت بیشتری رشد کرده و با فشار آوردن به دیافراگم سبب تنگی نفس مادر می شود. کمر درد های مداوم، حمل دو برابر بار بیشتر، فشار دوچندانی را به مادر وارد می کند، درنتیجه عوارض بارداری همچون کمر درد، تکرر ادرار و ... ممکن است تشدید شود.نیرومنش گفت: با توجه به این که قلب مادر برای رساندن مواد غذایی و اکسیژن برای ۳ نفر کار کند، تعداد ضربان قلب به طرز چشمگیری افزایش می یابد و باید آب بیشتری به بدن آن ها رسانده شود.او درباره روند وزن گیری یک بارداری دو قلویی یا چند قلویی اظهار کرد: مقدار وزن گیری هر فرد در بارداری متفاوت است، برای مثال خانم های کم وزن ۱۲ تا ۱۸ کیلو، نرمال ۱۱ تا ۱۵ کیلو، افرادی با اضافه وزن بالا ۶ تا ۱۱ کیلو و افراد چاق ۴ تا ۹ کیلوگرم افزایش وزن دارند.این متخصص زنان و زایمان گفت: از خطرات احتمالی در بارداری دوقلویی، اختلال در رشد جنین ها و زایمان زودرس است.نیرومنش تاکید کرد: زنان باردار دوقلو به میزان کافی استراحت کنند، از یک رژیم غذایی سالم و مناسب پیروی کنند، برنامه های ورزشی سبک همانند پیاده روی و یوگا را در برنامه های خود داشته باشند، ویزیت های بارداری خود را جدی گرفته و همه را به طور منظم انجام دهند.

برچسب ها:

مطلب با عنوان خطراتی که مادر دوقلوها را تهدید می‌کند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان خطراتی که مادر دوقلوها را تهدید می‌کند از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون