روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چند علت بروز شوره که ارتباطی با خشکی سر ندارند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چند علت بروز شوره که ارتباطی با خشکی سر ندارند

نصف جهان: برخلاف باور رایج، خشکی پوست سر از عوامل ایجاد شوره نیست. شوره در واقع به دلیل رشد بیش از حد نوعی قارچ که به طور طبیعی در پوست سر وجود دارد روی می دهد. این قارچ از چربی پوست سر تغذیه می کند. به همین علت است که افرادی که پوست های چرب دارند معمولاً بیشتر در معرض ابتلا به شوره هستند.بنابراین دلیل اول ایجاد شوره، حساسیت به قارچ طبیعی موجود در پوست سر است. شوره های غیرشدید اغلب با درمان های خانگی یا استفاده از شامپوی ضد شوره برطرف می شوند. یکی دیگر از دلایل ابتلا به شوره، استرس زیاد است. در واقع استرس هر مشکل پوستی را تشدید می کند، چرا که سیستم دفاعی بدن را تضعیف می کند. استرس به طور ویژه در افرادی که شوره همراه با خارش دارند از دلایل مهمی به شمار می رود و خاراندن سر وضعیت را بدتر می کند. جای دادن برنامه های آرام بخش مانند تمرینات یوگا و تمرکز بر تنفس به این افراد توصیه می شود.بسیاری معتقدند شستن زیاد موها باعث شوره می شود. اما نباید فراموش کنیم که دیر به دیر شستن مو ها به معنی چرب تر شدن پوست سر است که ممکن است دقیقاً بستر لازم برای شیوع شوره را مهیا کند. در شامپو کردن و شستن موها بسیار دقت کنید. چنانچه مقدار کمی شامپو نیز بر موها بماند، احتمال بروز شوره افزایش پیدا می کند.تغذیه شما در وضعیت شوره سرتان نیز مؤثر است. مصرف مواد غذایی سرشار از چربی های اشباع شده باعث می شود غدد چربی ساز پوست فعال تر شوند و در نتیجه میزان شوره افزایش یابد. همچنین کمبود ویتامین Bممکن است مشکل شوره را وخیم تر کند. متخصصان انواع مغزها، زیتون، موز، برنج، تخم مرغ و جو پرک شده را برای بهبود توصیه می کنند.استفاده بیش از حد از انواع اسپری، موس و ژل مو نیز باعث می شود پوست سر چربی بیشتری تولید کند. سعی کنید تا حد امکان استفاده از چنین محصولاتی برای حالت بخشیدن به موها را کاهش دهید.

برچسب ها:

مطلب با عنوان چند علت بروز شوره که ارتباطی با خشکی سر ندارند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چند علت بروز شوره که ارتباطی با خشکی سر ندارند از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون