روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان لطفاً سر ساعت غذا بخورید از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

لطفاً سر ساعت غذا بخورید

گروهي از سلول هاي عصبي در بخشي از مغز به نام هسته سومر اکياسمپاتيک قرار دارند که وظيفه شان کنترل ساعت مغز است. متخصصان مغز و اعصاب دريافتند که نورون ها در منطقه اي به نام هيپوتالاموس که مسئول کنترل درجه حرارت، گرسنگي و تشنگي است با نظم خاصي قرار دارند.

گروهی از سلول های عصبی در بخشی از مغز به نام هسته سومر اکیاسمپاتیک قرار دارند که وظیفه شان کنترل ساعت مغز است. متخصصان مغز و اعصاب دریافتند که نورون ها در منطقه ای به نام هیپوتالاموس که مسئول کنترل درجه حرارت، گرسنگی و تشنگی است با نظم خاصی قرار دارند. نصف جهان: مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد مصرف منظم وعده های غذایی سبب تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن می شود.گروهی از سلول های عصبی در بخشی از مغز به نام هسته سومر اکیاسمپاتیک قرار دارند که وظیفه شان کنترل ساعت مغز است. متخصصان مغز و اعصاب دریافتند که نورون ها در منطقه ای به نام هیپوتالاموس که مسئول کنترل درجه حرارت، گرسنگی و تشنگی است با نظم خاصی قرار دارند.یکی از عوامل ایجاد بی نظمی در الگوی منظم غذایی درگیری های شغلی افراد است. افرادی که شاغل هستند در طول روز فرصتی برای خوردن وعده های غذایی منظم ندارند. زندگی اجتماعی و استرس نیز عوامل دیگری هستند که می توانند این نظم را برهم بزنند.مصرف وعده های غذایی با یک الگوی نامنظم می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2، فشار خون بالا و چاقی را افزایش دهد.انتخاب یک ساعت مشخص برای خوردن وعده های غذایی فواید گوناگونی برای سلامتی دارد. یکی از مهمترین این فواید، حفظ انرژی در طول روز است. غذا خوردن نامنظم و گاه حذف برخی وعده های غذایی باعث می شود بدن شما در طول روز با کمبود انرژی مواجه شود.

مطلب با عنوان لطفاً سر ساعت غذا بخورید از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان لطفاً سر ساعت غذا بخورید از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون