روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مبتلایان به سنگ کلیه مسکن نخورند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مبتلایان به سنگ کلیه مسکن نخورند

نصف جهان: یک متخصص طب سنتی عنوان کرد: مبتلایان به التهابات کلیوی و سنگ کلیه از مصرف زیاد کافئین و همچنین از مصرف مُسکّن خودداری کنند زیرا قرص های مسکّن سنگ ها را سفت کرده و دفع آن را با مشکل مواجه می کند.دکتر سمانه سادات اکبری در خصوص بیماری های کلیوی گفت: علت هایی که سبب ایجاد سنگ کلیه می شود در خانم ها و آقایان متفاوت است. افرادی که غلظت خون دارد در صورت درمان نکردن با مشکلات کلیوی مواجه می شوند. وی افزود: غلظت خون باعث می شود خون در بدن بلوکه شود و این مسئله سبب می شود پروسه ادرار به خوبی انجام نشود و در نتیجه سم موجود در آن به بدن بازگردد.اکبری ادامه داد: افرادی که مشکلات کبدی مانند کبدچرب دارند نیز دچار بیماری های کلیوی خواهند شد زیرا کبد و کلیه با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. همچنین بیماران دیابتی نیز در معرض خطر ابتلا به مشکلات کلیوی قرار دارند.این متخصص طب سنتی در خصوص چگونگی درمان مشکلات کلیوی اظهار کرد: استفاده از غذاهای ادرار آور، پرهیز از غذاهای چرب، قطع کردن مصرف ادویه جات و همچنین مصرف زیاد غذاهایی نظیر آش و سوپ به بهبود وضعیت کلیه کمک می کند.وی همچنین تصریح کرد: عرق خارشتر یکی از گیاهانی است که در درمان بیماری های کلیوی از جمله سنگ کلیه بسیار مؤثر است که باید روزانه دو بار مصرف کنند. اکبری افزود: افرادی که به سنگ کلیه مبتلا می شوند کسانی هستند که مطمئناً مصرف آب پایینی دارند همچنین مصرف کافیین بالایی دارند یعنی قهوه یا چای پررنگ زیاد مصرف می کنند.این متخصص طب سنتی با اشاره به انواع سنگ های کلیه گفت: ما چند نمونه سنگ کلیه داریم، سنگ های کلسیمی و سنگ های اگزالات از جمله آنها هستند که هر کدام روند درمانی متفاوتی دارند. برای درمان سنگ های کلسیمی فرد باید مصرف شیر، ماست و سایر لبنیات را کاهش دهد. برای درمان سنگ های شاخه ای یا اگزالات نیز فرد باید مایعات را به صورت زمان های تعیین شده مصرف کند.اکبری توصیه کرد: بیمارانی که مبتلا به سنگ های شاخه ای یا اگزالات هستند مصرف آب را به روزانه 12 لیوان افزایش دهند. وی همچنین تصریح کرد: همه بیماران مبتلا به سنگ کلیه که افزایش وزن دارند؛ حتماً باید وزن خود را کاهش دهند و همچنین بیمارانی که مشکل اضافه وزن ندارند حتماً پیاده روی را در برنامه روزانه خود بگنجانند.

مطلب با عنوان مبتلایان به سنگ کلیه مسکن نخورند از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مبتلایان به سنگ کلیه مسکن نخورند از وب سایت نصف جهان با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به نصف جهان nesfejahan مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون