روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان سرطان روده بزرگ درمان‌پذیر است از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

سرطان روده بزرگ درمان‌پذیر است

انتخاب روش درمانی سرطان روده به پیشرفت این بیماری بستگی دارد. در مواقعی كه سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده می شود، قابل درمان است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : انتخاب روش درمانی سرطان روده به پیشرفت این بیماری بستگی دارد. در مواقعی كه سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده می شود، قابل درمان است.در مقابل، هنگامی كه سرطان در مراحل آخر شناسایی شود و متاستاز شدت گرفته باشد، درمان كامل بعید به نظر می رسد. نخستین مرحله درمان جراحی است، در عین حال شیمی درمانی و رادیوتراپی نیز طبق شرایط هر بیمار پیشنهاد می شود.در مراحل اولیه كه پولیپ ها (توده های ریزی كه روی دیواره داخلی روده بزرگ رشد می كنند) در مرحله پیش بدخیم باشند، می توان تنها با پولیپكتومی-روشی كه در آن پولیپ ها در جریان كولونوسكوپی برداشته می شوند - بیمار را درمان سپس با كولونوسكوپی پیگیری كرد. در مراحل پیشرفته تر عمل قطع و برداشت شامل برداشت بخشی یا همه كولون همراه با توده های سرطان و بافت های متصل به آن است.ممكن است جراح دو سر روده قطع شده را پیوند بزند یا در شرایط خاص همراه با بیرون گذاشتن سر روده به صورت موقت یا دائم همراه باشد میزان برداشتن روده به محل تومور و تعداد آن ممكن است كولون چپ، راست یا كل آن برداشته شود.تا همین اواخر، تمام اعمال جراحی روده یا دستگاه گوارش از طریق ایجاد برش و شكاف های طولانی در ناحیه شكم انجام می شده كه اغلب باعث دردناكی بعد از عمل و زمان طولانی كسب بهبود مجدد می شدند.عمل جراحی لاپاراسكوپی با استفاده از یك دوربین همراه با یك كابل است. برای انجام عمل لاپاراسكوپی، بین سه تا شش برش كوچك (پنج تا ده میلی متر) در ناحیه شكم ایجاد می شود. جراحی با ابزار خاص و با منگنه های تیتانیومی مخصوص انجام می شود و تمامی بافت تومور به همراه غدد لنفاوی قابل برداشت است و نتایج انكولوژیك و عود مشابه عمل باز است.از مزایای این روش، درد و بافت اسكار كمتر در بیمار است كه روند بهبودی را سریع تر و خطر ابتلا به عفونت نسبت به عمل جراحی باز را كاهش می دهد. در پایان تاكید می كنم كه خوشبختانه سرطان كولون و ركتوم یكی از بهترین الگوهای سرطان به منظور پیشگیری و تشخیص زودرس است.روند تغییر ماهیت سلول اپی تلیال به پولیپ و سپس سرطان، طولانی است و این فرصت هم برای بیمار و هم برای پزشكان از اهمیت خاصی برخوردار است تا با اقدام مناسب و شناسایی ضایعه مشكوك و پولیپ این روند را متوقف كرد تا مانع ایجاد سرطان شد.روزنامه جام جم

مطلب با عنوان سرطان روده بزرگ درمان‌پذیر است از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان سرطان روده بزرگ درمان‌پذیر است از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون