روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان علائم تشنج چیست؟ از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

علائم تشنج چیست؟

تشنج شامل انقباضات غیرارادی تعداد زیادی از عضلات بدن و وضعیت ناشی از وجود یک اختلال در فعالیت الکتریکی مغز است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : تشنج شامل انقباضات غیرارادی تعداد زیادی از عضلات بدن و وضعیت ناشی از وجود یک اختلال در فعالیت الکتریکی مغز است.تشنج ها معمولاً منجر به از دست رفتن یا اختلال هوشیاری می شوند و در صورتی که تشنج تکرار شود و علتی برای آن پیدا نشود به آن صرع می گویند.تشنج در دوران کودکی اغلب به علت تب و در بزرگسالان به علتهای مختلفی همچون کاهش قند خون، ضربه به سر، عفونت و ... است.علائم تشنجاز دست دادن هوشیاری، منقبض شدن همه عضلات، لرزش و پرش اندام ها، از دست دادن کنترل ادرار یا مدفوع، خروج کف از دهان و لب های آبی رنگ و گیجی از جمله علایم تشنج هستند.هنگام بروز تشنج چه کنیم؟بنابر توصیه اورژانس کشور، اطرافیان پس از مشاهده این علائم در فرد باید با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند و از بیمار در برابر صدمات محافظت کنند. هنگام تشنج توصیه می شود بیمار را حرکت ندهید و سعی نکنید تا حرکات بیمار را مهار کنید زیرا ممکن است موجب شکستگی استخوان یا آسیب به بافت نرم شوید.از آنجایی که هنگام تشنج ممکن است زبان فرد میان دندان هایش مانده و زخم شود سعی نکنید با زور بین دندان های بیمار چیزی قرار دهید چون ممکن است به بافت های دهان آسیب برسانید.بهتر است تا پایان حمله کنار بیمار بمانید و پس از پایان حرکات انقباضی و پرشی بیمار را به پهلو قرار دهید و تا زمان هوشیاری کامل از دادن خوراکی یا نوشیدنی یا حتی دارو از راه دهان خودداری کنید.

مطلب با عنوان علائم تشنج چیست؟ از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان علائم تشنج چیست؟ از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون