روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان لطفا با دهان نفس نکشید از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

لطفا با دهان نفس نکشید

در این بررسی پزشکان نیوزیلندی سطح PH بزاق ۱۰ فرد سالم را برای مدت چهار روز اندازه گیری کردند. PH می تواند میزان اسیدی و قلیایی بودن مایعات از جمله بزاق دهان را تعیین کند. همچنین در این آزمایش از نیمی از شرکت کنندگان خواسته شد که با مسدود کردن مجرای بینی، تنها از راه دهان نفس بکشند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در این بررسی پزشکان نیوزیلندی سطح PH بزاق ۱۰ فرد سالم را برای مدت چهار روز اندازه گیری کردند. PH می تواند میزان اسیدی و قلیایی بودن مایعات از جمله بزاق دهان را تعیین کند. همچنین در این آزمایش از نیمی از شرکت کنندگان خواسته شد که با مسدود کردن مجرای بینی، تنها از راه دهان نفس بکشند.معمولا بزاق، دندان ها را در برابر پوسیدگی حفظ می کند، اما در صورت کاهش مواد معدنی دندان ها، تاثیرات حفاظتی بزاق نیز کاهش می یابد.بررسی ها نشان می دهد که تنفس از راه دهان، خطر پوسیدگی دندان ها را افزایش می دهد.اگر پس از بیدار شدن از خواب دهانتان خشک می شود، علت آن خوابیدن با دهان باز است.هرچند می توان این مشکلِ به ظاهر ساده را با نوشیدن یک لیوان آب برطرف کرد، می تواند به بروز مشکلات دندانی در آینده منجر شود. در حقیقت افرادی که با دهان باز می خوابند بیشتر در معرض پوسیدگی دندان ها هستند.در این بررسی پزشکان نیوزیلندی سطح PH بزاق ۱۰ فرد سالم را برای مدت چهار روز اندازه گیری کردند. PH می تواند میزان اسیدی و قلیایی بودن مایعات از جمله بزاق دهان را تعیین کند. همچنین در این آزمایش از نیمی از شرکت کنندگان خواسته شد که با مسدود کردن مجرای بینی، تنها از راه دهان نفس بکشند.نتایج به دست آمده نشان می دهد که وقتی این افراد از طریق دهان تنفس کردند متوسط PH در محیط دهان آنان ۶.۶ بوده که نشانه اسیدی بودن است.به گفته پزشکان نیوزیلندی، زمانی که شرکت کنندگان مجبور بودند در طول شب از راه دهان نفس بکشند سطح PH بزاق آن ها به ۳.۶ کاهش یافت و این در حالی است که وقتی سطح PH به کمتر از ۵.۵ برسد، دندان ها مواد معدنی خود را از دست می دهند.به طور معمول بزاق، دندان ها را در برابر پوسیدگی حفظ می کند، اما در صورت کاهش مواد معدنی دندان ها، تاثیرات حفاظتی بزاق نیز کاهش می یابد. باکتری های تولیدکننده اسید در فقدان بزاق رشد می کنند و اسید بیشتر با تجزیه دندان، موجب پوسیدگی آن و تحریک بافت های نرم حفره دهانی می شود.متخصصان تأکید دارند که تولید بزاق در شب کاهش می یابد و بنابراین افرادی که با دهان باز نفس می کشند در معرض فزاینده خشکی دهان و پوسیدگی دندان هستند.

مطلب با عنوان لطفا با دهان نفس نکشید از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان لطفا با دهان نفس نکشید از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون