روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان فیبروز کیستیک را بشناسیم/اختلال در پروتئین بدن از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

فیبروز کیستیک را بشناسیم/اختلال در پروتئین بدن

فیبروز کیستیک یک اختلال ژنتیکی است که موجب اختلال عملکرد در پروتئین بدن می شود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : فیبروز کیستیک یک اختلال ژنتیکی است که موجب اختلال عملکرد در پروتئین بدن می شود.عملکرد پروتئین بر سلول ها، بافت ها و غده های بدن تأثیر می گذارد. در افراد مبتلا به فیبروز کیستیک، مخاط های ضخیمی ایجاد می شود که می تواند موجب انسداد، اسیب و عفونی شدن اعضای بدن شود.بسیاری از افراد، فیبروز کیستیک را به عنوان یک بیماری ریوی می شناسند، اما باید بدانید که تشکیل مخاط بر روی دیگر ارگان های بدن آنها نیز تأثیر می گذارد.این بیماری ارگان هایی چون روده، سینوس، کبد و اندام تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهد و برخی از گزینه های درمانی آن شامل رژیم غذایی، ورزش و تغذیه مناسب است.به گفته محققان، براساس نوع عضو درگیر این اختلال، علائم متفاوت است. علائم اولیه آن، شامل افزایش اشتها، کاهش رشد، سرفه های مکرر، عفونت های مکرر تنفسی و مشکل در تنفس است. علائم پیشرفته شامل کاهش بی دلیل وزن، دیابت، بیماری های کبدی، و ناباروری است.درحال حاضر درمان برای بهبود عملکرد ریه ها موجود بوده و به افزایش طول عمر افراد مبتلا به این اختلال کمک می کند.

مطلب با عنوان فیبروز کیستیک را بشناسیم/اختلال در پروتئین بدن از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان فیبروز کیستیک را بشناسیم/اختلال در پروتئین بدن از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون