روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ترمیم دریچه قلب با استفاده از ابزارهای رباتیک از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ترمیم دریچه قلب با استفاده از ابزارهای رباتیک

محققان با استفاده از یک کاتتر رباتیک توانستند دریچه مصنوعی قلب یک خوک را از راه دور ترمیم کنند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : محققان با استفاده از یک کاتتر رباتیک توانستند دریچه مصنوعی قلب یک خوک را از راه دور ترمیم کنند. این کاتتر رباتیک که یک حسگر لمسی نوری بوده و به یک دوربین اندوسکوپ و یک لامپ LED مجهز است، توسط متخصصان بیمارستان کودکان بوستون ساخته شده است. هنگامی که این دستگاه توسط یک موتور خارجی از دیوار داخلی بطن چپ قلب وارد آن می شد، دوربین موجود روی آن تصاویری را ارسال کرد که توسط یک سیستم کنترل مبتنی بر هوش مصنوعی مورد پردازش قرار گرفتند. بدین ترتیب سیستم کنترل توانست برخورد دستگاه با دیواره قلب، خون، یا دریچه قلب را تشخیص دهد و میزان فشار وارد شده توسط دستگاه به بافت اطراف را اندازه گیری کند.به گزارش پایگاه خبری ساینس،بر اساس تصویربرداری های اولیه از قلب خوک، سیستم کنترل توانست این دستگاه را به گونه ای هدایت کند که دقیقا به هدف مورد نظر دست یابد. هدف این دستگاه یک دریچه مصنوعی در آئورت بود که دچار نشتی شده و مستلزم ترمیم بود. به محض رسیدن کاتتر به دریچه، جراح توانست وضعیت آن را بررسی کند و با استفاده از یک ابزار جراحی که از راه دور کنترل می شد و در انتهای کاتتر نصب شده بود، نقص دریچه را برطرف کند.محققان امیدوارند با بهینه سازی این فناوری روزی بتوانند عمل های جراحی مشابه را به طور خودکار و بدون نیاز به دخالت انسان انجام دهند و این سیستم های رباتیک در سراسر جهان بتوانند اطلاعات و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

مطلب با عنوان ترمیم دریچه قلب با استفاده از ابزارهای رباتیک از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ترمیم دریچه قلب با استفاده از ابزارهای رباتیک از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون