روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چرا لاغر نمی‌شوم؟ از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چرا لاغر نمی‌شوم؟

حتما می دانید بسیاری از افراد با پیروی از رژیم های لاغری پس از مدتی روند كاهش وزن متوقف می شود كه این هم به دلیل برقراری تعادل بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی است یعنی فرد، معادل همان انرژی كه دریافت می كند را می سوزاند (نه بیشتر) و بدن كم كم به این شرایط عادت می كند؛ درست مثل شرایط حال حاضر من!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : حتما می دانید بسیاری از افراد با پیروی از رژیم های لاغری پس از مدتی روند كاهش وزن متوقف می شود كه این هم به دلیل برقراری تعادل بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی است یعنی فرد، معادل همان انرژی كه دریافت می كند را می سوزاند (نه بیشتر) و بدن كم كم به این شرایط عادت می كند؛ درست مثل شرایط حال حاضر من! یكی از مهم ترین راهكارهای پیشگیری از توقف كاهش وزن، تغییر دوره ای رژیم و انجام ورزش های هوازی منظم است، چرا كه در این صورت بدن به یك وضعیت پایدار عادت نمی كند.البته ورزش كردن تاثیر به سزایی هم در افزایش متابولیسم دارد و جلوی توقف روند كاهش وزن را می گیرد؛ هر چند نباید با رژیم خیلی كم كالری یا ورزش خیلی شدید شروع به كاهش وزن كنید. پس اگر تصمیم دارید سوخت و ساز بدن تان را افزایش دهید، بد نیست مثل من از امروز پیاده روی را جدی بگیرید، چون از جمله ورزش هایی است كه اگر با شدت و مدت مناسب انجام شود، نقش تعیین كننده ای در ادامه روند كاهش وزن ایفا می كند. انجام این ورزش با شدت متوسط كه فرد قادر به ادامه آن به مدت 30 دقیقه باشد، بهترین توصیه برای پیشگیری از توقف كاهش وزن است. از طرفی دوچرخه سواری نیز باعث افزایش متابولیسم می شود و تاثیر زیادی هم در لاغری موضعی دارد؛ البته به شرطی كه هفته ای دو تا سه بار دوچرخه سواری كنید و هر بار زمان آن را تغییر دهید.در این میان بهترین ورزش برای یك برنامه كاهش وزن مداوم، شنا كردن است، چون هم مانع كاهش متابولیسم می شود و هم جلوی بازگشت اضافه وزن مجدد را می گیرد. فراموش نكنید در ده دقیقه ابتدایی ورزش های هوازی، گلیكوژن (قند) به عنوان منبع اصلی انرژی مورد استفاده قرار می گیرد و با افزایش زمان تمرین ها و اتمام ذخایر قند كبدی، به تدریج چربی به عنوان سوخت اصلی بدن مصرف می شود. بنابر این اگر ورزش هوازی را با هدف افزایش سوخت و ساز بدن به ویژه كاهش چربی های اضافی بدن انجام می دهید، لازم است حداقل سه روز در هفته به مدت 30دقیقه این ورزش ها را انجام دهید.جام جم

مطلب با عنوان چرا لاغر نمی‌شوم؟ از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چرا لاغر نمی‌شوم؟ از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون