روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آلودگی هوا عامل ابتلای افراد غیرسیگاری به سرطان ریه از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آلودگی هوا عامل ابتلای افراد غیرسیگاری به سرطان ریه

کارشناسان سلامت در انگلیس هشدار دادند: میزان ابتلا به سرطان ریه در میان افراد غیر سیگاری به دلیل قرار گرفتن در معرض هوای آلوده و سمی افزایش یافته است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : کارشناسان سلامت در انگلیس هشدار دادند: میزان ابتلا به سرطان ریه در میان افراد غیر سیگاری به دلیل قرار گرفتن در معرض هوای آلوده و سمی افزایش یافته است. این گروه از کارشناسان با بیان اینکه موارد ابتلا به سرطان ریه در میان افراد غیرسیگاری افزایش یافته، اظهار داشتند: قرار گرفتن در معرض هوای سمی علت این افزایش است اما بسیاری از پزشکان و سیاستمداران از گستردگی این مشکل آگاهی ندارند.آمار نشان می دهد هر ساله در انگلیس حدود ۶۰۰۰ نفر به رغم اینکه استعمال سیگار ندارند یا تعداد سیگار مصرفی آنان بسیار کم است به دلیل ابتلا به سرطان ریه جان خود را از دست می دهند.متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: از سال ها قبل سرطان ریه از جمله بیماری های مرتبط با استعمال سیگار شناخته شده است. ارتباط بین استعمال سیگار و ابتلا به سرطان ریه حائز اهمیت است اما بررسی های اخیر نشان دهنده ضرورت آگاه ساختن پزشکان و سیاستمداران نسبت به دیگر فاکتورهای خطرزا در بروز این بیماری از جمله آلودگی هوا در محیط های بسته و باز است.درحالیکه استعمال سیگار از تاثیرگذارترین فاکتورهای موثر در خطر ابتلا به سرطان ریه است آلودگی هوا و دود ناشی از مواد سوختنی و قرار گرفتن در معرض دود سیگار نیز می تواند در ابتلا به این بیماری موثر باشد.به نوشته روزنامه ایندیپندنت، محققان تاکید کردند: زنان حتی اگر استعمال سیگار نداشته باشند بیشتر مستعد ابتلا به این نوع سرطان هستند.

مطلب با عنوان آلودگی هوا عامل ابتلای افراد غیرسیگاری به سرطان ریه از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آلودگی هوا عامل ابتلای افراد غیرسیگاری به سرطان ریه از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون