روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: انتخاب
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟ از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟

از نظر بسیاری از مردم آب پرتقال یك نوشیدنی مفید برای وعده صبحانه تلقی می شود كه می تواند به ما در شروع یك روز خوب كمك كند، اما واقعیت این است كه آب پرتقال مزیتی بر دیگر نوشیدنی های شیرین ازجمله نوشابه هایی كه باید از مصرف آنها اجتناب كنیم ندارد و مصرف آن هنگام صبحانه نه تنها مفید نیست، بلكه می تواند مضر نیز باشد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : از نظر بسیاری از مردم آب پرتقال یك نوشیدنی مفید برای وعده صبحانه تلقی می شود كه می تواند به ما در شروع یك روز خوب كمك كند، اما واقعیت این است كه آب پرتقال مزیتی بر دیگر نوشیدنی های شیرین ازجمله نوشابه هایی كه باید از مصرف آنها اجتناب كنیم ندارد و مصرف آن هنگام صبحانه نه تنها مفید نیست، بلكه می تواند مضر نیز باشد. دانشمندان می گویند هرگز نباید هنگام صبحانه آبمیوه مصرف شود. تحقیقات نشان می دهد مصرف آب پرتقال با معده خالی، دستگاه گوارش را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند در كار باكتری های مفید دستگاه گوارش نیز اختلال ایجاد كند.به گفته محققان، آبمیوه شامل قند فروكتوز است كه پس از مصرف به سرعت به روده كوچك می رسد. بعد از مدتی خالی بودن معده مثلا هنگام صبح روده ها قادر به فرآوری میزان زیادی فروكتوز نیستند و درنتیجه فروكتوز به روده بزرگ وارد می شود. این قند در روده بزرگ با باكتری های خوب كه برای فرآوری قندها طراحی نشده اند در تماس قرار می گیرد. دانشمندان می گویند احتمال این كه این شرایط تاثیرات بدی بر سلامت داشته باشد وجود دارد. افزون براین، از آنجا كه فرآوری آبمیوه و دیگر نوشیدنی های شیرین در بدن به دلیل فقدان فیبرها، چربی ها و پروتئین ها در این مواد بسیار سریع تر از فرآوری یك میوه كامل صورت می گیرد، مصرف آنها هنگام صبح، گرسنگی شما را برای مدت بسیار كمی تسكین می دهد و باعث می شود در طول روز به مصرف كالری های بیشتری روی بیاورید. در برخی افراد این گرسنگی و كمبود كالری كاهش سطح انرژی و تغییرات خلق و خو را به دنبال دارد. توصیه دانشمندان مصرف میزان متعادلی از شیرینی ها بعد از وعده های غذایی است. همچنین توصیه می شود.به جای مصرف هر نوع نوشیدنی شیرین هنگام صبح، تشنگی خود را با نوشیدن یك یا دو لیوان آب برطرف كنید و كمی بعد از صبحانه مصرف میوه پرتقال را به عنوان یك میان وعده سالم در نظر داشته باشید. جام جم

مطلب با عنوان چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟ از وب سایت انتخاب entekhab با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟ از وب سایت انتخاب با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به انتخاب entekhab مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون