روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: آرمان امروز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان غذاهایی برای پوست :: روزنامه آرمان امروز از وب سایت آرمان امروز armandaily با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

غذاهایی برای پوست :: روزنامه آرمان امروز

آرمان- مصرف روزانه سبزیجات برای سلامت بدن بسیار مهم است و می تواند منجر به بیشترشدن جوانی پوست نیز شود. یک تحقیق در مجله آکادمی آمریکایی درماتولوژی نشان داد،مردانی و زنانی که رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و همچنین میوه و ماهی دارند، خطوط کمتری روی صورتشان دارند. اگر می خواهید سبزی انتخاب کنید، بهترین گزینه سبزیجات برگ پهن هستند که منابع عالی کارووتنوئیدها، ویتامین C، آهن و کلسیم هستند.روغن زیتونتحقیقات روغن زیتون را با هر چیزی مرتبط می داند از پیشگیری از سکته های مغزی تا حفاظت در برابر بیماری قلبی و همچنین ممکن است برای پوست نیز مفید باشد.به گفته دکتر ایلیاس، علاوه بر لیپیدهای غیراشباع، روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان هایی همانند ویتامین E و پلی فنل است که می توانند از تجزیه کلاژن در پوست که منجر به چروک می شوند، جلوگیری می کند. و پلی فنل ها در ضدآفتاب ها برای پیشگیری از صدمه اشعه ماورای بنفش به پوست و پیشگیری از سرطان پوست به خوبی عمل می کنند.ماهی اگر جزو طرفداران غذاهای دریایی نیستید، ممکن است زمانی را برای به دست آوردن طعم خوب در آنها صرف کنید چون ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که طبق پژوهش ها کاهش دهنده التهاب ایجاد شده به وسیله اشعه های مضر ماورای بنفش است. دکتر ایلیاس می گوید: ماهی سطح پروستاگلندین E2 را پایین می آورد تا از تجزیه کلاژن که منجر به چروک می شود، جلوگیری کند.بعضی از پژوهش ها نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ در ترکیب با ویتامین E و C می توانند سنتز کلاژن را تقویت کنند.بادامبادام ها یکی از بهترین منابع چربیهای سالم هستند که در تحقیقات متعدد مشخص شده سلامت کلی پوست را تقویت می کنند. بادام حاوی ویتامین های A، B و E است که به حفاظت پوست از ملتهب شدن، کمک می کند. دکتر دندی انگلمن متخصص پوست در منهتن می گوید: به دلیل تراکم مواد مغذی آجیل ها و تخمه ها، می توانید پوست تان را آبرسانی کنید، انعطاف پذیری آن را تقویت کنید، به بازسازی سلولی کمک کنید و در برابر رادیکال های آزاد از آن حفاظت کنید.قهوهاگر چه قهوه در مورد پوست شهره چندان خوبی ندارد اما واقعیت این است که وقتی به اندازه متعادل مصرف شود، فواید سلامتی گوناگونی برای پوست دارد. دکتر دایان نلسون می گوید: به خاطر قابلیت آن برای انقباض رگ های خونی، کافئین به کاهش قرمزی، تورم و التهاب کمک می کند. همچنین غنی از آنتی اکسیدان هاست که به این معناست که از پوست در برابر صدمه نوری رادیکال های آزاد کمک می کند، از پوست در برابر از دست دادن رطوبت محافظت می کند و به کاهش التهاب کمک می کند.

مطلب با عنوان غذاهایی برای پوست :: روزنامه آرمان امروز از وب سایت آرمان امروز armandaily با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان غذاهایی برای پوست :: روزنامه آرمان امروز از وب سایت آرمان امروز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آرمان امروز armandaily مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون