روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان علائم کرونا و حساسیت بهاری چه شباهت‌هایی با هم دارند؟ از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

علائم کرونا و حساسیت بهاری چه شباهت‌هایی با هم دارند؟

همزمان با فرا رسیدن فصل بهار برخی افراد با مشکل حساسیت فصلی رو به رو می شوند، این بیماری گاه با علائمی شبیه با آن چه که مبتلایان به ویروس کرونا به آن دچار هستند، بروز می کند. اما چگونه می شود علائم این دو عارضه را از هم تفکیک کرد؟

آفتاب نیوز : هر چند حساسیت بهاری اغلب با علائمی همچون خارش چشم، دهان، بینی و گلو، آبریزش بینی، چشم های اشکی و عطسه همراه است اما برخی بیماران نیز به احتقان (گرفتگی) بینی دچار می شوند و برخی افراد مبتلای به آسم مدام سرفه می کنند. این در حالی است که احتقان بینی و سرفه از علائم ابتلا به بیماری کووید-۱۹ نیز به شمار می رود و در برخی موارد نادر حتی آبریزش بینی نیز گزارش شده است.اما به گفته پزشکان حساسیت های فصلی به طور معمول با تب همراه نیستند و با وجود این که گاهی اوقات در مبتلایان احساس خستگی یا گاهی سردرد شایع می شود ولی این موارد توام با گلودرد نیست.متخصصان تاکید دارند که مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ اغلب با از دست دادن ناگهانی اشتها، تضعیف حس بویایی و چشایی، سردرد، تب، سرفه خشک، حالت تهوع، گلودرد و درد بدن مواجه می شوند. گذشته از این علائم مشترک این بیماری با حساسیت بهاری با مصرف داروهای ضد حساسیت همچون آنتی هیستامین ها بهبود نمی یابند.

مطلب با عنوان علائم کرونا و حساسیت بهاری چه شباهت‌هایی با هم دارند؟ از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان علائم کرونا و حساسیت بهاری چه شباهت‌هایی با هم دارند؟ از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون