روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آمادگی جسمانی راهکاری در پیشگیری از اختلالات سلامت روان از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آمادگی جسمانی راهکاری در پیشگیری از اختلالات سلامت روان

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که آمادگی جسمانی به پیشگیری از افسردگی و اضطراب کمک می کند.

آفتاب نیوز : اگرچه شواهدی مبنی بر این وجود دارد که ورزش کردن به بهبود سلامت روان کمک می کند اما تاکنون تحقیقات کافی در مورد تاثیر آمادگی جسمانی بر پیشگیری از شروع بیماری های سلامت روان وجود نداشته است.امروزه شیوع بیماری های رایج سلامت روان از قبیل افسردگی و اضطراب به معضلی جهانی تبدیل شده است. بر اثر این بیماری ها وضعیت سلامت و رضایت از زندگی افت پیدا می کند و حتی ممکن است با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ همراه باشند.محققان در تحقیقات خود بر شناسایی فاکتورهای بی شمار تمرکز داشته اند که خطر ابتلا به بیماری های سلامت روان را افزایش می دهد. اگرچه این امکان وجود ندارد تا برخی از این فاکتورها همچون ژنتیک را تغییر داد اما می توان برخی از فاکتورهای سبک زندگی از قبیل رژیم غذایی و فعالیت بدنی را تعدیل ساخت.در این بررسی محققان به مطالعه روی تاثیر آمادگی قلبی تنفسی پرداختند. آمادگی قلبی تنفسی سنجش ظرفیت سیستم قلبی-عروقی و تنفسی در ذخیره انرژی و انتقال آن به تمامی بخش های بدن هنگام ورزش کردن است.محققان انگلیسی با بیان اینکه در بررسی های پیشین مشخص شده نداشتن فعالیت جسمی کافی با بروز علائم اختلالات رایج سلامت روان مرتبط است، اظهار داشتند: تاکنون در مطالعات محدودی تاثیر مستقیم آمادگی قلبی تنفسی بر سلامت روان مورد بررسی قرار گرفته است.به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان با جمع آوری اطلاعات موجود دریافتند داشتن میزان پایین و متوسط آمادگی قلبی تنفسی به ترتیب با افزایش ۴۷ و ۲۳ درصدی ابتلا به مشکلات رایج سلامت روان همراه است.

مطلب با عنوان آمادگی جسمانی راهکاری در پیشگیری از اختلالات سلامت روان از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آمادگی جسمانی راهکاری در پیشگیری از اختلالات سلامت روان از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون