روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مصرف طولانی‌مدت آنتی بیوتیک و خطر حمله قلبی در زنان از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مصرف طولانی‌مدت آنتی بیوتیک و خطر حمله قلبی در زنان

بررسی ها نشان می دهد زنانی که برای مدت زمان دو ماه یا بیشتر داروهای آنتی بیوتیک مصرف می کنند بیشتر در معرض حمله قلبی و سکته مغزی هستند.

بررسی ها نشان می دهد زنانی که برای مدت زمان دو ماه یا بیشتر داروهای آنتی بیوتیک مصرف می کنند بیشتر در معرض حمله قلبی و سکته مغزی هستند. آفتاب نیوز : گروهی از محققان آمریکایی در بررسی های خود مشاهده کردند مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای مدت زمان بیش از دو ماه خطر حمله قلبی و سکته مغزی را در زنان حدود یک سوم افزایش می دهد.به گفته محققان مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها موجب از بین رفتن باکتری های خوب موجود در روده ها شده که می تواند خطر بیماری های قلبی-عروقی را افزایش دهد. محققان همچنین در دوره هشت ساله انجام مطالعات خود مشاهده کردند این خطر در زنان بالای ۶۰ سال حدود ۳۲ درصد بیشتر است.محققان آمریکایی اظهار داشتند: مصرف داروهای آنتی بیوتیک مهمترین فاکتور در تغییر توازن میکروارگانیسم های موجود در روده است که باکتری های مفید روده را از بین برده و شیوع ویروس ها و قارچ های عفونی را افزایش می دهد.به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به گفته محققان زنان حاضر در این مطالعه به دلیل عفونت های ریوی، مجاری ادراری و مشکلات دندانی آنتی بیوتیک مصرف کرده اند.ایسنا

مطلب با عنوان مصرف طولانی‌مدت آنتی بیوتیک و خطر حمله قلبی در زنان از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مصرف طولانی‌مدت آنتی بیوتیک و خطر حمله قلبی در زنان از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون