روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان وقتی استرس دارید، چیزی نخورید از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

وقتی استرس دارید، چیزی نخورید

محققان به تازگی دریافته اند، زمانی که به هنگام استرس چیزی می خوریم، بیشتر از زمان معمولی و در حالت آرامش وزن اضافه می کنیم.

محققان به تازگی دریافته اند، زمانی که به هنگام استرس چیزی می خوریم، بیشتر از زمان معمولی و در حالت آرامش وزن اضافه می کنیم. آفتاب نیوز : به گزارش گیزمگ، محققان استرالیایی به تازگی دریافته اند که تنش و استرس می تواند به افزایش وزن بیشتر منجر شود.بنابراین زمانی که ما استرس داریم نسبت به مواقع عادی و بدون تنش کالری بیشتری از یک ماده خوراکی جذب می کنیم. حتی با این که در هر دو موقعیت از یک ماده خوراکی یکسان مصرف کنیم.این مطالعه نشان می دهد که استرس می تواند یک مسیر مولکولی را فعال کند و فرآیندهای متابولیک بدن را تغییر دهد. به این ترتیب افزایش وزن فرد نسبت به زمان آرام بودن وی بیشتر می شود.محققان "مؤسسه تحقیقات پزشکی گاروان" (Garvan Institute of Medical Research) که این پژوهش را انجام داده اند اظهار کردند که شرایط استرس زا "نوروپپتید Y " هیپوتالاموس را بیش فعال می کند.نوروپپتید Y هیپوتالاموس پروتئینی است که محرک قوی اشتها است.پس مصرف غذاهای پرکالری به هنگام استرس جذب کالری را بیشتر می کند که این حقیقت به ما هشدار می دهد وقتی استرس داریم خوراکی پرکالری مصرف نکنیم.نتایج این پژوهش در مجله "Cell Metabolism" انتشار یافت.منبع: ایسنا

برچسب ها:

مطلب با عنوان وقتی استرس دارید، چیزی نخورید از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان وقتی استرس دارید، چیزی نخورید از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون