روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رژیم غذایی سرشار از اُمگا۳ به کاهش علائم آسم کمک می کند از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رژیم غذایی سرشار از اُمگا۳ به کاهش علائم آسم کمک می کند

محققان دریافتند رژیم غذایی سرشار از امگا۳ می تواند به کاهش علائم بیماری آسم در کودکان کمک کند.

محققان دریافتند رژیم غذایی سرشار از امگا۳ می تواند به کاهش علائم بیماری آسم در کودکان کمک کند. آفتاب نیوز : مطالعه نشان می دهد خانواده ها می توانند با افزایش اسیدهای چرب اُمگا ۳ در رژیم غذایی کودکان مبتلا به بیماری آسم و کاهش مصرف مواد خوراکی سرشار از اسیدهای چرب اُمگا ۶ نظیر روغن سویا و روغن ذرت، علائم بیماری و تأثیرات آلودگی هوا در فضاهای بسته را کاهش دهند.مطالعه نشان داد به ازای مصرف هر گرم اُمگا ۶، احتمال بروز علائم شدیدتر بیماری آسم در کودکان ۲۹ درصد بیشتر بود. بالعکس به ازای افزایش هر ۰.۱ گرم در مصرف اسیدهای چرب اُمگا ۳، احتمال بروز علائم آسم ۳ تا ۴ درصد کاهش می یابد.عواملی ناشی از پخت و پز، تمیزکاری در خانه و دود سیگار از جمله آلاینده های فضای بسته برای بروز علائم بیماری آسم است.اسیدهای چرب امگا ۳ که به وفور در ماهی و برخی مغزیجات آجیلی و دانه ها یافت می شوند به عنوان کاهنده التهاب در بدن معروف هستند. اسیدهای چرب امگا ۶ عمدتاً در روغن های گیاهی (ذرت، سویا، و گل آفتابگردان) یافت می شوند و طبق مطالعات تأثیرات مختلفی بر سلامت دارد، اما دارای پتانسیل تحریک التهاب هم است.محققان عنوان می کنند بهبود رژیم غذایی و آلودگی هوا توأم باهم دارای بیشترین تأثیر بر سلامت افراد مبتلا به آسم است.منبع: خبرگزاری مهر

مطلب با عنوان رژیم غذایی سرشار از اُمگا۳ به کاهش علائم آسم کمک می کند از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رژیم غذایی سرشار از اُمگا۳ به کاهش علائم آسم کمک می کند از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون