روی خط خبر

موضوع: سلامت، تغذیه، تناسب اندام منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان عدم تاثیر مصرف زیاد ویتامین D بر سلامت قلب نوجوانان چاق از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

عدم تاثیر مصرف زیاد ویتامین D بر سلامت قلب نوجوانان چاق

محققان دریافتند مصرف ویتامین D در نوجوانان چاق فایده ای برای سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به دیابت ندارد و می تواند عواقب ناخواسته افزایش کلسترول و ذخیره چربی تری گلیسرید به همراه داشته باشد.

محققان دریافتند مصرف ویتامین D در نوجوانان چاق فایده ای برای سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به دیابت ندارد و می تواند عواقب ناخواسته افزایش کلسترول و ذخیره چربی تری گلیسرید به همراه داشته باشد. آفتاب نیوز : محققان کلینیک مایو آمریکا در این مطالعه اثرات مکمل های ویتامین D را بر کودکان چاق به مدت ۱۰ سال مورد بررسی قرار دادند.چند مطالعه قبلی نشان داده اند که ارتباطی میان کمبود ویتامین D و برخی عوارض پزشکی مرتبط با وزن از جمله بیماری های قلبی و عروقی و مقاومت بدن نسبت به انسولین، وجود دارد. از اینرو پزشکان و متخصصان، اغلب در تلاش برای کُندکردن یا برعکس کردن برخی از عوارض بالینی مرتبط با چاقی، تجویز مصرف دوز بالا ویتامین D را توصیه می کنند.دکتر «آنید کومار»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما از مشاهده اینکه ویتامین D فواید سلامتی زیادی ندارد متعجب شدیم. ما نمی گوییم که مصرف مکمل های ویتامین D در دوزهای قابل قبول بد است و از سوی دیگر می دانیم که بیشتر نوجوانان چاق کمبود ویتامین D دارند.»محققان در این مطالعه نوجوانان چاق را مورد بررسی قرار دادند زیرا این جمعیت در معرض خطر بالا ابتلاء به بیماری های قلبی قرار دارند.این مطالعه نشان داد که مصرف ویتامین D فایده ای برای سلامت قلب و یا کاهش خطر ابتلاء به دیابت در نوجوانان چاق ندارد و از سوی دیگر افزایش کلسترول و تری گلیسرید را در دوران مصرف مکمل ویتامین D نشان داد.با این حال محققان خواستار انجام مطالعات بیشتری برای بررسی اثرات طولانی مدت مصرف مکمل ویتامین D در نوجوانان و کودکان شدند.محققان هشدار می دهند مصرف بسیار زیاد ویتامین D موجب ابتلاء به وضعیتی موسوم به مسمومیت ویتامین D می شود که به اشتهای کم، تهوع، استفراغ و عوارض کلیوی منجر می شود.منبع: مهر

مطلب با عنوان عدم تاثیر مصرف زیاد ویتامین D بر سلامت قلب نوجوانان چاق از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان عدم تاثیر مصرف زیاد ویتامین D بر سلامت قلب نوجوانان چاق از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون